21 Kasım 2012 Çarşamba 09:44
Vekilliği Değil Noterliği Seçti

Kurnaz, adaylıktan çekilip tayin edildiği Yomra’da noter olarak göreve başlarken AK Parti Aksaray’dan 4 milletvekili çıkardı

 

BAŞBAKAN ADAY GÖSTERDİ

Yomra Noteri Tuncer Kurnaz Aksaraylı. Aksaray AK Parti İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Kurnaz, 12 Haziran 2011 milletvekilliği seçimleri öncesinde milletvekili aday adayı oldu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Kurnaz’ı 2. sıradan Aksaray milletvekili adayı olarak listeye koydu.

 

17 YIL BEKLEDİĞİ SIRA GELDİ

17 yıllık avukat olan Kurnaz’a bu esnada “noter” olma sırası geldi. Yasalara göre milletvekilleri noter olamayacağı için Kurnaz’ın ikisinden birini tercih etmesi gerekiyordu. Kurnaz, milletvekilliği adaylığından çekilerek noterliği seçti ve Yomra’ya gelerek görevine başladı.

 

GEÇİM SIKINTISI ÇEKECEKTİM

AK Parti ise Aksaray’dan 4 milletvekili çıkardı. Neden vekilliği değil de noterliği tercih ettiğini açıklayan Kurnaz, “Avukatlık beni çok bunalttı. İcraya gidiyorduk insanlar kalp krizi geçirip ölüyordu. Geçim sıkıntısı da çekmemek için noter olmayı tercih ettim” diye konuştu.

Kurnaz’ın, Meclis’in meşin koltukları yerine Yomra noterliğini tercih ettiğini duyanlar oldukça şaşırırken Kurnaz, “Doğru karar vermişim” diyor.

AVNİ ÖZASLAN

ÖZEL HABER

 

 

Son Güncelleme: 21.11.2012 10:53
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com