Bordo-Mavi hayatlardan bir yıldız daha kaydı.

Kemal'imiz, Onur'umuz, temiz mücadelemizin tertemiz neferi Kemal Onur da bizi kirlenmiş düzenin tam ortasında temiz kalma savaşında yalnız bırakıp gitti, yumuşak doku tümörü kanserine yenik düştü.

Yaşı daha 9'du, yaşam savaşı veriyordu ancak onun Trabzonspor'a bağlılığı herşeyden daha üstündü. Kaleci Onur'un bütün takıma imzalattığı ve ona gönderdiği formaya gözü gibi bakardı. Kendi hastalığından çok Trabonspor'u dert ediyordu, "Trabzonsporluyum" diyen ancak onlar için şike, bizim için ise adalet, onur, hak ve kukuk davasını "yine aynı film" diyerek küçümseyenlerden daha çok düşünüyordu Bordo-Maviyi.

Minicik yüreğinin içine kocaman bir Trabzonspor sevgisi sığdırmıştı.

Onun Trabzonspor sevgisinde şike davası baş köşede yer alıyordu, sıradan bir film değildi!

Trabzonspor'un gönüllü adalet savaşçısı İbrahim Ertürk'e yazdığı mesaj da bunu özetliyordu...

"Sakın davamızı bırakma İbrahim amca" diyordu Kemal'imiz, Onur'umuz...

Kemal Onur gibi bu sevda uğrunda can veren yürekler için o dava asla adalet yerini bulmadan kapanmayacaktı, Kemal Onur gibi Trabzonspor'u çıkarsız sevenler tarafından kapatılmayacaktı.

Çünkü bu dava bir film sahnesi değildi, yedi düvele ders olarak gösterilecek, tarihin derin sayfalarında adalet savaşçılarının zaferi olarak yazılacak bir gerçekti.

Bu sevda uğruna verilen canların, toprağa düşen bedenlerin, Mehmet Dalman'ların, Hüsnü Civelek'lerin ve Mustafa Çelik'lerin ve son olarak Kemal Onur'ların bize emaneti, vasiyetiydi bu dava...

***

Trabzonspor'un bugünkü durumunun sebebi bu davanın hala sürdürülmesi değil, o adalet savaşının simgesi kupanın hala alınamamış olmasıdır.

Şikeyi film olarak görenlere de önerim Benjamin Best'in çektiği "Dirty Games" isimli belgeseli izlemesidir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com