Bebek katili terörist Abdullah Öcalan konuşuyor: “Kürtler ibadet eder gibi demokratik özerklik üzerinde çalışmalı. Demokratik özerklik Kürtlere ekmek ve sudan daha önemlidir”

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş konuşuyor: “Bir halkın statü talebine karşı tankla topla saldırırsanız başarı elde edemezsiniz. Kürt halkı geri adım atmayacaktır. HDP, Kürt halkının özyönetim ve özerklik hakkını sahipleniyor.”

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ konuşuyor: “Halkımız her yerde öz yönetim iradesini de yeni yaşamın ve yeni demokratik Türkiye’nin kurucu temeli olarak inşa ediyor. ‘Kendimizi bizler yöneteceğiz’ diyerek irademize sahip çıkacağız. Bizlere teslimiyeti dayatanlara, ‘kendimizi de kentimizi de bizler yönetiyoruz’ diyeceğiz.”

HDP’li Altan Tan konuşuyor: “Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediyesi derhal özerklik ilan etmeli…”

HDP’li Emine Ayna konuşuyor; “Biz özerklik için silahlı mücadele veren bir partiyiz.”

HDP’li Sırrı Süreyya Önder konuşuyor: “Özerklik bu toprakların yabancısı olduğu bir şey değil. Bu meselenin tarihselliğini bir yana bırakalım. Bugün demokratik normların ve anlayışının bütün dünyada geldiği nokta yetkilerin bu kadar merkezde biriktirilmemesi şeklinde. Yetkiyi halkı karar alma süreçlerine ne kadar yaygın olarak katarsanız. O kadar demokratikleşmiş olursunuz.”

HDP’li Ayhan Bilgen konuşuyor: “Özerklik bir arada yaşamanın yeni bir formülüdür. Bu dünyada da uygulanıyor.”

HDP’li Demir Çelik konuşuyor: “Özgür özerk Kürdistan’a ulaşacağız, buna ulaşmanın mücadelesini sürdüreceğiz. Ortadoğu’da Kürt özgürlük hareketinin demokratik özerk yönetimlerin gündeme geleceği bir süreci yaşıyoruz. Öncelikle birliğimiz, dirliğimizi, dayanışmamızı hem Amed boyutunda, hem Kürdistan boyutunda ulusal ittifaka ulaşan bir yol, yöntemle, kararlılıkla harekete geçireceğiz.”

HDP’li Gülten Kışanak konuşuyor: “Devlet gelir benim belediye başkanımı gözaltına alırsa ben de özerklik ilan ederim.”

Mamafih muhterem; Ağzı olup, cümle yerine devlet kurmaya kalkanlara sabredip, sıranın aklı olanlara gelmesini bekledik. Esnaf dükkânında yumruğunu, Emekli evinde dilini, Öğrenci ise okulunda öfkesini dizginledi. Nitekim halkın seçtiği Cumhurbaşkanı Erdoğan, halkın hislerine tercüman oldu. “Özyönetim adı altında devlet içinde devlet kurmaya çalışanların, dünyayı başına yıkarız” dedi.

Beklediğim, Takdir ettiğim, Ve desteklediğim bir açıklama… Mehmetçiklerimiz bir bir şehit düşerken, içinden halay çektiği mendille gözyaşını silmeye kalkana ve özerklik adı altında kuru, bayat ve mümkün olmayan bir hayalin peşinde koşanlara kapak olsun. Eyvallah!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com