Sahi çok merak ediyorum dün akşama doğru Hüseyin Avni Aker’deki Trabzonspor – A.Konyaspor maçı hangi gerekçe ile oynandı? Ziraat Türkiye Kupası’nda gruptan çıkacak iki takımın birinci ve ikinci olarak tam 50 saat önce netleştiği bir durumda bu maçı oynatan düşüncel her halde “sokma akıldır!”

İki yıldan beri aynı saçmalık yapıldığı halde sadece ben belki 10 kez “Böyle bir statü olmaz!” diye yazdım… Efendim TFF, güya Şampiyonlar Ligi formatında bir kupa statüsü belirlemiş!!! Sevsinler statünüzü! Şampiyonlar Ligi böyle mi oynanıyor? Kesinlikle son maçlar aynı gün ve aynı saatte başlatılıyor!!! TFF ise iki sezondur sırf yayıncı kuruluşu memnun etmek için gruptaki son maçların arasını 50 saat bile uzatabiliyor! Yuh be… Bu statü kupanın ruhuna yüzde yüz aykırı!!!

Grup sıralaması 2 gün önceden belli olunca Trabzonspor-A.Konyaspor maçı da sadece –şimdilik- Hüseyin Avni Aker’e veda maçı unvanı kazandı! Başka da bir özelliği yoktu. “Hüseyin Avni Aker’e böyle veda mı olur?” sorusunun cevabını ise Muharrem Usta ve Ersun Yanal versinler!

Gerçi Trabzonspor’a tutkulu şekilde bağlı özellikle gençlerden oluşan yaklaşık 2 bin civarında taraftar topluluğu görevlerini fazlası ile yaptılar. Yanal, da takımın yarısını kenarda tutup bundan sonra muhtemelen daha az şans bulacaklara yer verdi. Yusuf Yazıcı’nın dinlendirilmesi doğru bir karardı. Çünkü bu çocuğun üzerine fazla yük bindirildi. Ancak yedek kulübesinde 6 kişinin oluşu enteresandı! Yanal, En azından bir genci yedek kulübesine daha sokabilirdi. Veya Esteban yerine Uğurcan’a şans verebilirdi!

Trabzonspor’un sorunu iddialı veya çayına, hangi maç olursa olsun gol kısırlığı!!! Son vuruş yetersizliği! N’Doye’un attığını bırakın, onun ve Onazi’nin kaçırdıklarını görünce insan olmayan saçlarını yolmak istiyor! İnanılmaz doğrusu…

Trabzonspor’un kupadan bir ders aldığını sanmam ama özellikle başkan Muharrem Usta’ya bir tavsiyem var: Kupa statüsünde grup aşamasındaki son maçları aynı gün ve saate alması için şimdiden TFF’ye başvursun! Yarın “Unuttuk, atladık!” lafları da olmasın!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com