Trabzonspor’daki kokuşmuşluk o kadar büyük ki Şota’nın iyi niyeti bunu çözmeye yetmiyor, yetmez de.

Camiasını tanımayan bir yönetim ve yönetimini tanımayan futbolcu ordusu, arada kahraman olmaya çalışan bir teknik direktör.

Futbolcunun parasını zamanında vermezken, hata yaptığında cezasını kesemezsen, böyle rezil olmaya mahkumsun.

Senin camianı tanımadığın yerde futbolcu da seni tanımaz.

Trabzonspor’un ilacı dirayetli, camiaya yön verebilen, kulübün imajını yukarıda tutabilen, yönetmeyi bilen bir yönetim ile birlikte, giydiği formanın hakkını verebilen futbolcular topluluğudur.

Bir futbol takımının başarısında veya başarısızlığında bir teknik direktörün payının büyük olduğunu düşünenlerdenim. Ancak Trabzonspor’un içinde bulunduğu durum Şota’nın çok çok dışında. Gürcü teknik adamın iyi niyeti bu sorunu çözebilecek durumda değil.

Dünkü Başakşehir mağlubiyetinden anladığım budur. Kaçan goller, futbolcuların bedensel olarak sahada olmalarına rağmen takım bütünlüğü içinde hareket edememeleri, birbirlerini bile sahada görmeyecek kadar gözlerinin kör olması sorunun büyüklüğünün kanıtı.

Baştan aşağıya bir yenilik lazım.

Bireysel anlamda hepsi birbirinden kaliteli oyunculardan kurulu takımın 7 maçta 5 mağlubiyet almasının başka bir açıklaması olamaz.

Dünya yıldızı Cardozo bile ne yaptığını bilmez bir görüntü içerisinde.

Beyinsel olarak çökmüş futbolcular yeteneklerini sergileyemiyorlar.

Bu da takım içinde biriken sorunların gerekli merciler tarafından çözülmemesi ve her geçen gün daha da beyinleri meşgul etmesinden kaynaklanıyor.

Böyle bir Trabzonspor’un başarılı olmasını da asla beklemeyin.

Şota’nın en büyük azizliği İbrahim Hacıosmanoğlu ve basiretsiz yönetiminin döneminde Trabzonspor’a gelmesi. Yazık oluyor Gürcü teknik adama.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com