Trabzonspor, kurulduğundan beri en kötü ve en vahim sezonunu yaşıyor! Kötü çünkü; 6+1 bir şampiyonluğu ile onca başarılı bir takımının varlığına rağmen, 16 lig maçının tam 8’ini yitirdi ve 16 maçta 30 puan kaybetti! Vahim çünkü; eğer bu takım Kayserispor ile Adanaspor’u “Marshall yardımı” ile yenmesiydi, şimdi ligin en dibinde yer alıyor olacaktı! Bunun ne anlama geldiğini tekrarlamaya gerek yok!

Şimdi ise aynı ekip! Hiçbir şey yokmuş gibi çıkış arıyor!!! Hala “düğmeye basmadan” söz ediyorlar! Şimdiye kadar düğmeye basılmamış da şimdi basacaklarmış!!! Camiayi aptal yerine koyuyorlar! Muharrem Usta’dan ses yok! Önceki istifalara başkanın tavrına tepki olarak Asım Ören’in istifası da eklendi! Ve bir de Gökhan Saral yönetim içinden çok güçlü bir ses yükseltti! O kadar…

Saral’ın çıkışı önemli! Çünkü istifa etmeyerek ve yönetim içinde kalarak yanlışlara parmak bastı. Hani birçokları istifa edip ondan sonra konuşuyorlar ya Saral tam tersini yaptı. Hem içeride kaldı, hem yanlışları haykırdı! Bu sese kulak veren olur mu bilemem ama, eğer yine sessiz kalınırsa Trabzonspor’u bundan daha kötü günler bekliyor olacak!

Aylardır yazıyorum; Trabzonspor’da en kestirme ve acil çözüm yolu bellidir. Kadroyu ve yönetimi birden değiştiremeyeceğimize göre, Yanal’la bu saatten sonra devam edilmesinin faturası daha ağır olabilir. Ama anlaşıldığına göre hala aynı yanlışlara devam edilmekte ve hala transfer çalışmaları Yanal’ın nezaretinde devam ettirilmektedir. Çok büyük hata… Camiada yırtık o kadar büyük, o kadar derin ki bu yöntemle dikiş tutmaz! Bunu anlamak için de kahin olmaya gerek yok… Yol yakınken dönün derim!

HALA BEK ARIYORLAR!
İnanılır gibi değil… Trabzonspor sözde hareketli bir transfer arayışına girdi ama, öküzün altında buzağı arıyor galiba!!! Çünkü, Trabzonspor’un derdi belli olduğu halde hala bek arıyor! Sağ ve sol bek arıyorlar! Yahu bu takım 16 lig maçında 12, yazı ile on iki gol attı!!! Eee, sıkıntı belli değil mi? Alacağınız oyuncu, topu 3 direk arasından rakip kaleye atacak ve attıracak oyuncu değil mi? Ne diye hala bek arıyorsunuz? Yoksa hedef mi şaşırtıyorsunuz? Sağ gösterip sol mu vuracaksınız? Hiç sanmam… Sizde o beceri yok! Bunu biliyoruz artık… Golcü alın, golcü…  Eyvah ki eyvah! Alacağınız veya basına yansıyan oyuncuları yine kimseler tanımıyor! Hani nokta transferi yapacaktınız?

DİLMEN NE DİYOR?
Rıdvan Dilmen
malum Fenerbahçe tescilli eski futbolcu ve Fenerbahçe yorumcusu… Yorum yaptığı televizyon da Fenerbahçe TV’den daha fanatik, açıkça Fenerbahçe yanlısı bir kanal! Dinleyemedim veya kaçırdım ama birçok kişi Dilmen’in geçen hafta “Trabzonspor küme düşse hükümet kanun hükmünde karar çıkarır ve Trabzonspor’u düşürmez” gibi laflar ettiğini söyledi!

Dinleyemedim için ne dediğini tam bilemiyorum ama, sanırım ironi yaptı! Çünkü bu ülkede küme düşmesi gereken ama değil hükümet, hem iktidar hem muhalefet tarafından küme düşürülmeyen tek bir takım var ki o da hiç şüphesiz Fenerbahçe’dir! Bunu en iyi bilen kişi de Rıdvan Dilmen’dir!

Dediği iddia edilen sözleri aramak için youtube’a baktım. Bulamadım ama, başka şeylere rastladım! Mesela zamanın federasyon başkanı Mehmet Ali Aydınlar’ın o zaman Dilmen’i aradığını,  Fenerbahçe’yi küme düşürmeyeceklerini fakat, puanının silineceğini söylediğini bizzat kendi dile getiriyor! Bunun üzerine zamanın Fenerbahçe teknik direktörü olan Aykut Kocaman’ı aradığını, bu sözleri ona aktardığını anlatıyor!

Kısaca Rıdvan Dilmen etkili bir isim ama, hiçbir resmi görevi yokken şike davasına Fenerbahçe lehine açıkça müdahil olduğunu saklamıyor! Kaldı ki dönemin başbakanı ile şike konusunda bizzat görüştüğü de sır değil… Bu adam şimdi çıkmış “ Trabzonspor eğer küme düşse hükümet özel kararla ligde tutar!” diyecek kadar rahat!

Amigoluk, tarafgirlik o kadar aleni yapılıyor ki hiç utanmaları, hiç sıkılmaları yok! Bunlarla futbolumuzun hiçbir yere gideceği yok! Ancak buralarda gevezelik yaparız olur biter! Millet de seyreder!

MAÇ NASIL YİTİRİLİR?

Trabzonspor MP
basketbol takımının da durumu futbolda olduğu gibi iyi değil… Yeşil Giresun, Anadolu Efes ve son olarak Beşiktaş SJ takımlarına karşı inanılmaz 3 maç kaybettiler. Neredeyse  birbirinin kopyası… Tamam, Trabzonspor MP’de gerçek anlamda oyun kurucu yok ama, bir takım bu kadar mı basiretsiz, bu kadar mı kenar yönetiminden nasipsiz olur! Maçın bitimine 6 saniye kala 3 sayı öndesin, 2 faul yapma hakkın daha var ve rakip atış pozisyonu almadan faul yapmıyorsun, ardından 3’lük yiyip maçı da uzatmaya getirip yeniliyorsun! Eee, bu takım nasıl maç kazanacak? Bu takımın ligde kalması için ve belki de play offları zorlaması için bir değil iki oyun kurucuya ihtiyacı var! Transfer yasağı ne alemde bilmiyorum ama, eğer bu konu halledilemezse işler çok ama çok zor görünüyor! Bir takımın bir maçı nasıl yitireceğinin en güzel örneğini gösterdiler! Şimdi de nasıl ayağa kalkacağını göstersinler. Bunu istemek hakkımızdır herhalde…

LANET OLSUN SİZE!
Teröre, iç ve dış destekçilerine, medet umanlara, göz yumanları, yardım edenlere Cennet Türkiyemiz’i bölmeye çalışanlara lanet olsun! Lanet olsun terörden menfaat umanlara… Terörü lanetliyoruz ama sadece bununla iş bitmiyor. İktidar artık laf değil icraat yapsın! Bizi 14 yıldır yönetenler aynana baksınlar! Nerede hata yaptıklarını mutlaka biliyorlardır! “Analar ağlamasın” diye diye artık değil anaları, herkesi ağlattınız! Bir gün, bir saat, bir an sonra ne olacağını bilemez hale geldik. Güzel Türkiye bunları hak etmiyor! İcraat istiyoruz. “Terörün kökünü kurutacağız, son çırpınışları…” demekle terörün kökü kurumuyor. Artık ne yapacaksınız yapın, millet çaresiz sizlere bakıyor. Allah aşkına, bir şeyler yapın…

TEBRİKLER CEVAT OCAK…
Gazeteci meslektaşımız Cevat Ocak, güzel bir çalışmaya imza attı ve  Trabzonspor’un gerçek efsane başkanı Mustafa Şamil Ekinci’yi yazdı. Efsane Başkan Efsane Takım üst başlığı ile Şamil Ekinci ve Trabzonspor isimli kitapta Trabzonlu olmadığı halde Trabzon’a yerleşip iş hayatına atılan ve sonraları Trabzonspor’a başkan seçilen efsane başkanın şampiyonlukları, kupaları, çalışmaları yalın bir dille anlatılıyor. Önsözü Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Turgut tarafından yazılan 242 sayfalık kitap Eser Ofset Matbaacılık tarafından basıldı. Kitap ayrıca bir süre önce hayata veda eden Trabzonspor Divan Eski Başkanı Ali Özbak anısına adanmış. Ocak daha önce de Derin Trabzonspor adlı bir eser yazmıştı.  Sevgili Cevat Ocak’ı kutluyorum.

KESİP SAKLADIKLARIM!
Mesleğe başladığım 1975 yılından beri gazetelerden, dergilerden o kadar çok belge kesip sakladım ki, çalışma odamın her yeri bunlarla dolu! Zaman zaman tasnif bahanesi ile temizlik yapıyorum ama, o kadar ilginç kesintilere rastlıyorum ki “ Bunlar olabilir mi?” diye düşünmeden edemiyorum! İşte 12 Aralık 1999tarihinde aynı gruba mensup Sabah ve Fotomaç gazetelerinin, iki ayrı yazarının yazıları… Aynı başlıklar, aynı yazılar! Gerisinin yorumu size ait…

CAMİ PANOSU!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com