Toplum olarak çok çabuk gaza geliyor, etkileniyor, duygularımızı kontrol edemiyoruz. Böyle olunca da gerçekleri görmek istemiyor ve de görmüyoruz. Her şeye anlam yüklüyoruz, hak edenleri aşağılıyor, etmeyenleri yüceltiyoruz! Eleştirenlere ise hiç tahammülümüz yok!

Konu elbet Trabzonspor… Küme düşme adaylarından Kasımpaşa’yı 2-0 yenerken iyi oynamadı diye eleştirdiğimiz takıma öyle bir savunma mekanizması kuruldu ki, “Biz hangi maçı izledik?” diye şüpheye düştük!

Bakın değerli dostlar: Bir takım kazanırken kötü oynayabilir ve eleştirilmesi de doğaldır. Bunda benim açımdan art niyet yoktur. Ama aynı takım yenildi diye şimdi aynı takımı göklere çıkaranlar yerden yere vuracaksa ortada bir yanlışlık var demektir!

Demek ki neymiş? Yenerken eleştirilebilir, yenilirken takdir görülebilir! Ama bugün değil! Bugün eleştiri de yok, takdir de… Bu takım emekleme döneminde! Bu takıma büyük misyonlar yüklemeyin… Bu takımın “takım” olması için çok zaman var! Hatta zaman var mı bilemem! Ama dediğim gibi şöyle bir 5-6 hafta geçsin bakalım ne olacak? Bu dönemde ne alırsa kardır demiştik! Kasımpaşa’dan havadan 3 puan geldi, dün de yine düşme adaylarından Gaziantep’e 3 puan verildi! O zaman buyurun buradan yakın!

Trabzonspor dün gece klasik 4-2-3-1 “gibi” oynamaya çalıştı. İkinci devrenin ortalarına doğru 4-4-2 “gibiye” döndü! Hiçbirini doğru düzgün yapamadı. Ama özellikle ikinci devrenin başı hariç golü yediği ana kadar her an gol atacağının sinyallerini verdi. Hatta maç 0-0 sona erse yüzde 51’le Trabzonspor daha çok kazanmaya yakındı denebilirdi! Ama futbol böyle bir oyun değil ve sahada oynanıyor!

Trabzonspor telaşe içindeydi. Topu yere indiren, oyunu rahatlatan, üst üste birkaç pas yapmak kimsenin aklına gelmedi! Veya beceremediler. Bir ara futbol maçı değil sanki tenis müsabakası izledik! Tek tek oyuncuları tahlil etmeyeceğim. Ama Okay’ın kendini Backenbauer sanması takıma büyük zararlar verebilir! Trabzonspor’da hala lider oyuncu olmadığını söylemeliyim. Durica kaliteli bir kumaş ama o Türkçe’yi sökene kadar atı alan Üsküdar’ı geçer.

Eh ben bu takımdan sadece umutlu olmak istiyorum! Farkı anlıyorsunuz her halde…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com