Görenler hatırlar! Sosyal medyada günlerdir iki fotoğraf karesi dönüp duruyor. Fotoğrafın birinde başörtülü kızlar diğerinde ise saçı açık kızlar, Atatürk büstünün önünde, saygısızca bir takım el hareketleri yapıyorlar. Evrimini tamamlayamamış ve yavşamaya müsait ergen ordusu, fotoğraflara inanılmaz yorumlar yaparak, akıllarınca ülkeyi kurtarıyorlar. Her iki fotoğraf karesi de rezalet ama yapılan yorumlar daha rezalet...

Yapılan yorumlarda dikkatimi çeken şey; başörtülü kızların yaptıkları el hareketlerinin “Hakaret”, saçı açık kızların yaptıkları el hareketlerinin ise “Özgürlük işareti” olarak yorumlanması oldu. Doğrusu çok tuhaf! Özgürlük işareti olarak adlandırılan el hareketini, ben ilkokuldayken fotoğraf çekimlerinde arkadaşlarımdan habersizce onlara yapar ve fotoğraflar basılınca da, göbeğimi zıplata zıplata gülerdim. Yani Atatürk büstünün arkasından yapılan ve bazı örümcek beyinliler tarafından özgürlük işareti olarak adlandırılan el hareketi de, tam anlamıyla Atatürk’e yapılmış bir saygısızlıktır ama gel gör ki hala bunu kabullenmek istemeyen insanlar var. Buyurun! Üç defa aşk ile “Yuh!”

Yahu ne komik insanlarsınız muhterem! Bir kaç sünepe beyinli insanların, fotoğraf karesinden yola çıkarak, olayı başörtü sorununa iliştirmeniz, tam bir deli saçmalığı... Bu ülkede başörtü sorunu da, bizim kanserli beyin hücrelerimizden kaynaklanıyor, çağdaşlık adı altında bize dayatılan, 3.0 promillik ideolojiler de... Türkiye Cumhuriyeti’nin bir ferdi olarak, Atatürk’ü putlaştıran, kafatasçı Atatürkçülerin Atatürk’ünden ne kadar iğreniyorsam, tespih tanelerinden kin damlayan, sakalı fönlü din garsonlarının dininden de o kadar iğreniyorum. Unutmamamız gerekir ki, kutuplaştırmak her zaman kaosa davetiye çıkartır. Ya kanserli hücrelerimizi yok edeceğiz ya da lağım kuyusundan çıkarttığımız taşları, inci diye sahipleneceğiz... Karar bizim beyler!

Eyvallah!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com