Trabzonspor çok kritik bir dönemde teknik kadro değişikliğine gitti. Geçici bir süre için takımın başına getirilen Sadi Tekelioğlu, görevini kendi yetiştirdiği Hami Mandıralı’ya devretti. Benim şahsi düşünceme göre Sadi hoca, takviye istedi.

Yönetim de olumsuz cevap verince işler kopma noktasına geldi ve yönetim de Hami’yle devam kararı aldı. Aslında Hami kendi kredisini de bu kritik dönemde tüketmiş olacak. Bu da ona büyük bir ders olur. Ve kendini yetiştirmeden böyle önemli kararlar almaz diyorum. Yine de başarılı olmasını temenni ediyorum çünkü o bizim evladımız. Kupanın son maçına turu garantileyip, hafta sonu oynanacak Akhisar maçına fire vermeden çıkmanın hesabını yaparak tamamen yedeklerini kullanan Trabzonspor’da, Hami Mandıralı’nın da bu maçta 18’lik kadroya alacağı oyuncuları görmesi açısından iyi bir fırsattı. Fakat hava koşullarından dolayı buzlanan, bir de çok bozuk olan zemin her iki takım oyuncularını da zor durumlara düşürdü. Maalesef futbol oynamaları da zorlaştı. Ülkemizde hala böyle kötü zeminler var. Bunlara federasyon neden müdahale etmiyor anlamıyorum. Bu tip sahalarda milyonlarca paralar verilerek alınan oyuncuların sakatlanması kaçınılmazdır.

Antep maçında daha çok pozisyona giren taraf Trabzonspor’du. 21.dakikadaki karambolde net bir penaltımız verilmedi. Bunun yanında Deniz’in attığı golde faul yoktu. Hakem onu faul diye vermedi. Fakat yediğimiz ikinci golde de Antep’in yaptığı net faulü ve attığı golü hakem es geçti ve maçı da katletmiş oldu. Biz bu verilmeyen gollere ve penaltılara alıştık artık. Ama rakibin de auta giden topuna sen kalkıp korner veriyorsun ve bu yanlış kornerden gelen top bize gol oluyor.

Bu maç bizim için önemli olmasa da biz kara gömleklilerden çok çektik bu sene. Yönetimimiz suskun kalırsa çok daha canımızı yakar bu terbiyesizler. Gönül isterdi ki Hami ilk maçından en azından beraberlikle ayrılsın. Fakat olmadı. Buz patenini kazanan taraf Antep oldu. Trabzonspor ise yine hakem kararlarıyla mağlup oldu.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com