Şaşırtıcı tabii ki... Camide şeytanın ne işi olur? İzninize anlatayım. Çağımızı “İletişim Çağı” olarak tanımlayanlar aldanıyorlar. İnsanlığa artık dar gelen küçücük dünyada melanetler, zulüm ve gaddarlıklar yaşanması hangi kafaların ürünü? Neyin işareti peki?

Dünyada bir bölüm mutlu azınlık insan, refah içindeyken, büyük bir çoğunluğun açlık içinde kıvranması... Aç yatıp aç kalkması... Ne anlama geliyor?

Öyle ya da böyle yakaladıkları refah düzeyini sürdürebilmek adına dünyayı paylaşma sevdalanmasına kapılan mutlu azınlığın semavi olsun-olmasın tüm dinlerin yasakladığı şeytani düşünceye/yalana tutsak olmasına ne dersiniz.

Kalkmışız, bir de “İletişim Çağı” diye tutturmuşuz.

Bırakalım genelleme üzerinden yorum yapmayı...

Kişisel yaşamınızda yüzde 100 haklı olduğunuz bir davada/sorunda, karşı tarafın gerçeği söylemeyip “dilsiz şeytan” olmayı yeğlemesi, bu rolü oynaması nasıl bir toplumsal manzaradır?

Müslümanız Elhamdülillah!.. Güzel de, şu yüzde 100 haksız olduğunuz davada, doğruyu söylemeyip, Allah kelamı Kuran’a göre “dilsiz şeytan” olmayı kabullenmek nasıl bir gaflet, nasıl bir aymazlık, nasıl bir din dışı düşünce/harekettir, hiç düşündünüz mü?

Tabii ki -şimdilerde- düşünmeyecekler pek çok...

Düşünülse, hiç böyle bir yanlışla Allah’ın huzuruna çıkılabilir mi? Tabii ki, sağlıklı düşünülse hakkını gasp etmiş olduğunuz Allah kulunu anımsar, utanır, korkarsınız öbür dünyada hesap vermekten...

Hayır korkmuyor ve utanmıyor, abdest alıp hakkını gasp ettiğiniz Allah kulundan önce Allah’ın evi camide huzura çıkıp cemaatle namaza duruyorsunuz.

Ayni safta yüce 100 hakkı gasp edilen Allah’ın masum kulu...

Ayni safta yüce kitabımız, Allah kelamı Kuran’a göre sen... Yani, Kuran’a göre “dilsiz şeytan” olan sen... Hak gasp eden... Bile bile hak yiyen...

Vay haline... Vay ki vay...

Belki af diliyorsun yüce Allah’tan... Af dilemek her kulun hakkı... Ama yüce Allah’ın, “kul hakkıyla bana gelmeyin!” emrini unutuyorsun. Sana kalsa kul hakkını da pazarlık konusu yapacak kafatasın!

Allah’ı da mı, -haşa- kandırmaya kalkıyorsun?

Cahil!..

Allah’ın masum kulu, hakkı elinden yalanla alınan/gasp edilen masum kulu, seni Allah evine -hem de hacı sıfatınla- girerken görünce hep bunları düşünüp yarın için, öbür dünya için mutluluk duyuyor. Alacaklı çünkü... Çünkü orada yalansız bir dünya var. Orada Allah’ın şaşmaz adaleti olduğuna inanıyor, bu dünyada hakkı gasp edilen kul...

Yüce Allah çok daha gerçekçi görüyor ve not ettiriyor meleklerine...

***

Allah’ın evi camilere içini/beynini şeytanın kirletmişliği ile doluşup kendini din sınırları içinde gösteren “dilsiz şeytanlar”dan -yüce Allah’ın emridir- buğuz ediniz/konuşmayınız.

Allah emri bu..

Bilsinler yanlışlarını... Bundan siz de sevap kazanırsınız.

Dünya, kendisine egemen olmaya çalışan şeytandan kurtulursa yeni bir insanlık çağı başlar.

Yoksa dünya yokluğa doğru gidiyor.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com