Türkiye’de takımlar devre arasına erken girdi. Bunun nedeni milli maç trafiğinin yoğunluğu idi. Ama bundan sonraki yıllarda bunlar olmayabilir çünkü yeni alınan kararlara baktığımızda her takım 14 yabancı futbolcu bulundurabilecek. Hal böyle olunca yerli futbolcu bulup ta milli takımı kurmak hayal olabilir. Böyle bir kararı alanları ben nefretle kınıyorum. Balıkesir maçına tek yabancıyla başladık. Geri dörtlünün  göbeğinde Aykut ve Akbaş onların tam önünde Soner ve Ferhat oynuyor. Böyle bir takımdan böyle bir kadrodan da çok iyi işler beklemek hayal olur.

Maç öyle bir başladı ki bizde anlamadan ilk on dakikada maç 2-0 oldu. Aslında daha maçın başında bizim çok şişirdiğimiz Yusuf’umuz kafayı düzgün vursa maçın kaderi orda değişecek. Sonra sahneye dansöz Tolga çıkıyor ve Sercan ayağını yere vuruyor oda penaltıyı çalıyor. Geçen haftada aynı bu haftada aynı senaryo hep Trabzonspor’a yazılıyor. Tamam futbol denen oyunun hiçbirini sahaya yansıtamıyoruz. Ama bu bizim sorunumuz kötü oynuyoruz diye size ne oluyor ey hakem bozuntuları, ey futbolun kara lekeleri. Verdiğiniz penaltıları seyredin de bakın nasıl kararlar verdiğinize.

Gelelim Ersun Yanal Efendi’ye; senin hep yanında oldum hep övdüm yaptıklarını doğru diye. Şimdi ise seni yere çakıyorum. Kanat oyuncusu Sefa’yı santrafor yaptın. İshak’ı kestin Musa’ya taptın. Cardozo’yu yanına aldın. Ama bu yanlışına ancak yarım saat dayanabildin ve Cardozo’yu oyuna aldın. Bu Ferhat denen oyuncunun Trabzonspor’da işi ne. Almanya’da alt takımlarında oynayan bir oyuncu bizde ne yapabilir. Bizde de hiç bir şey yapmıyor ama her ne hikmetse Yanal onu sahada tuttu. Ta ki 65. Dakikaya kadar.

Trabzonspor’da ne Sefa’nın, ne Soner’in, ne Yusuf’un nede Komando Aykut’un yeri var. Bunlardan ancak yedek birer oyuncu olur. Ama bu oyuncular bizim takımda maalesef oynuyorlar. Yanal’ın kulübede oturttuğu Cardozo, 62. dakikadaki nefis asisti ve 94. Dakikadaki nefis golüyle biraz olsun yüreğimize su serpti. Aynı zamanda Yanal’a ‘bu takımın santraforu benim’ dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com