“Önce önemsemezler, sonra gülerler, sonra kıskanırlar, en sonunda ise yenilirler.”

Böyle diyor Mahatma Gandhi…

Peki bizim CHP’li Gandi ne diyor; “Milleti kemirenlere yenilmeyeceğiz…”

 “Hu” dönüşü yapanlarla kol kola girip, “U” dönüşü yapmayı adet edinen Gandi, ‘Yıkılmadık’ mesajları veriyor ama hâlbuki ayakta da değil…

Makarayı biraz geri saralım.

Kaset skandalıyla internette tık rekorları kıran, dönemin CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, partiden pılını pırtını topladıktan sonra, Gandi’ye mikrofon uzattılar. Gandi o zamanlar, ortalığa çarşaf çarşaf belge saçmakla meşhur olmuştu. “Genel Başkanlığa aday olacak mısınız efendim?” “Hayır” dedi, Gandi… Ertesi gün çark edip, adaylığını açıkladı.

Kurultay günü gelip çatınca, Gandi; Etro marka, jilet gibi bir gömlekle sahneye çıktı. Ahali, “Bu ne biçim Gandi” deyince, ‘Parasını ben verdim kardeşim’ dedi. Daha sonra faturanın, başkasının adına kesildiği ortaya çıktı.

Nitekim bizim Gandi koltuğa oturdu. Referandumda başörtüsüne özgürlük vaat etti. Dönemin Başbakanı Erdoğan, “Gelin yasa teklifini hazırlayalım” deyince, Gandi yine çark etti. Yasa teklifine iki klasör dolusu şart koştu.

Gel zaman git zaman derken, Gandi’nin suyu, partide iyiden iyiye ısınmaya başladı. Önder Sav ve adamları artık onun için bir tehditti. Önce olağanüstü Kurultay kararı aldı, ardından da söz verdi: “Çarşaf liste yapacağız.” Velhasıl Gandi yine sözünde durmadı. Delegelerin karşısına blok liste ile çıkınca, Sav’ın adamları listeyi delemedi.

Bitmedi!


Dönemin Cumhur-u Reis’i Abdullah Gül, 29 Ekim resepsiyonu için Gandi’ye davetiye postaladı. Gandi davete icabet edeceğinin sinyalini verdi. Ancak ertesi sabah davete katılmaktan bir anda vazgeçti.

Gandi’nin son vukuatı ise bir hayli enteresandı. Partisinin Trabzon İl Başkanı Güzide Uzun’a iki kez ‘Trabzon’da önseçim yapacağız’ sözü vermesine rağmen, yine çark etti ve kontenjanlı önseçim konusunda karar kıldı. Örgütlerine, ‘Oğlum bak git’ dedi.

Eee ben hep söylüyorum muhterem! Dümenin başında Çarkçıbaşı Gandi varsa, CHP’liler parti gemisini Hint Okyanusu’ndan değil, Leğenin içindeki şebeke suyundan korumalıdır. Çünkü alabora olması, yüksek ihtimaldir.

Eyvallah!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com