Ersun Yanal sahaya sürdüğü 11 ile Konyaspor’u göbekten delmeye çalıştı. Kanat oyuncusu ve kanat organizasyonu olmadan gol aradı. Böyle bir anlayışla gol bulmak zordu çünkü Konya çok iyi kapanan bir takımdı... Geriye sadece duran toplar kalmıştı, gol de öyle geldi zaten... Hem de ne gol!

Yusuf Erdoğan son saniyede öyle bir gol attı ki sadece 3 puan kazanılmadı! 4. maçta da galibiyet gelmeseydi, takım olarak ciddi öz güvensizlik başlayacaktı. Bu gol takıma, taraftara, camiaya, yönetime, kombine ve forma satışlarına ilaç gibi geldi. Hani çok fonksiyonlu aletler olur ya 4-5 işi aynı anda yapabilen, işte bu gol de tam onun gibiydi...

Ne değişti de 3 hafta sonra 3 puan geldi diyecek olursanız, ilk yarı hariç takımın ruhu değişti derim! Öyle ki X takım taraftarı tercümanınız bile isyan edip sahadan atılıyorsa, o ruh geldi demektir! Dilerim o ruh kaybedilmez ve ikinci yarıdaki gibi baskılı futbolla Trabzonspor yoluna devam eder.

Ve Yusuf... Yazılacak bir şey yok aslında! Bazı kareler vardır, konuşur... Yusuf’un da golden sonra her karesi konuştu adeta!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com