Trabzonspor son haftalarda ligin en zayıf takımı görünümünde. Allah’tan devre arası oldu. Ligin en altında bulunan Eskişehir ve Balıkesir maçlarında acil durumlara düşüyorsa sorumluların, bu transferleri yapanların çok iyi düşünmeleri gerekir.

Devamlı söylediğim gibi Trabzonspor forması ağırdır. Sorumluluk, kalite ister.
Bugün bu tabloyu acı bir şekilde izlemekteyiz. 8 oyuncu yokmuş fark etmez geçen haftalarda vardılar da ne oldu? Futbolculara ağır yazarsan ne fark eder hiçbir futbolcu silah zoruyla Trabzonspor’a gelmedi.

Bunun cevabını gelmiş geçmiş en iyi futbolcu kadrosunu kurdum diyen başkan vermeli. İdmana dahi çıkamayacak oyunculara milyon Euro’lar verenler Trabzonspor’un paralarını çarçur ederek borçlandıranlar hesap vermeli.

Ersun hoca ben bu futbolcuları almadım diyebilir.

Fakat eldeki malzemeye göre kullanmalı. Rakip her pozisyonda kaleciyle karşı karşıya kalmamalı. Yürümesini bilmeyenler savunmada oynuyor.

Önde oynayan Soner ve Ferhat rüyalarında Trabzonspor’da oynadıklarını görseler hayrola derler. Yusuf bir havalarda. Sefa, Cardozo oynuyorlar mı oynamıyorlar mı fark etmiyor. 5 cm zıplayamıyorlar top tutamıyorlar. Özer ve Mehmet kendine oynuyor. Böyle uyumsuz takımı özellikle arasan bir araya getiremezsin. Zaten takım savunması öteden beri hiç yok.

Bu takıma gönül verenlere yazık.

Başta yönetim varsa Trabzonspor’u seviyorsalar biran önce yapılması gerekeni yaparak daha fazla hem maddi hem manevi şekilde zarar vermeyin.

Çok büyük ümitlerle alınan Cardozo, bu akşam ilk 11’de oynayamıyorsa transferde nasıl hatalar yapıldığının açık örneğidir.

İkinci yarı için transferde bir çok isim geçiyor. Umarım 24 oyuncunun üzerine başka hatalarda olmaz. Hakemlere bir çift sözüm var.

Değil 6 hakem 16 hakemde olsa yetenek olmadı mı futbolu bilmedin mi çime takılan ayağı penaltı verirsin. İlk yarı çok rezil bir oyun ortaya koyan Trabzonspor, ikinci yarıda iyi performans sergileyerek rakibi kendi ceza alanına adeta hapsetti.

Savunmada da riskler vererek rakibin üzerine sağlı-sollu yüklendi. Fakat Sefa’nın beceriksizliği Cardozo’nun hareketsizliği nedeniyle galip gelecek golü bulamadık.


Bu deplasmanda da iki puan bırakarak ilk 3 iddiasından tamamen uzaklaşmış oldu.

 

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
www.karadenizinsesi.com.tr