“Ben dava adamıyım” diye ortalıkta gezinenler bir kenara dursun, Ben size gerçek bir dava adamından bahsedeyim.

****

2004’te siyasete girdi. Aynı yıl AK Parti Trabzon İl yönetiminde yer aldı. Yaşı çok genç olmasına rağmen başkan yardımcılığı görevini üstlendi.

****

Bu dönem içerisinde siyaseti iyiden iyiye kavradı. Yanı sıra, Genel Merkez önderliğinde hazırlanan eğitim programlarına katıldı. Bu eğitimler sayesinde siyasette cereyan eden olaylara daha geniş bir perspektiften bakmaya başladı.

****

Teşkilatın her kademesine girip çıktı. Her kesimle tokalaştı. Kimilerinin mutluluğuna, kimilerinin de acısına ortak oldu.

****

Artık çıtayı yavaş yavaş yükseltiyordu. 2007’de başkan yardımcılığını yaptığı yönetimle, partisinin sandıklardan birinci çıkmasını sağladı. O dönem köy köy, mahalle mahalle gezerek, partisinin yol haritasını anlattı.

****

29 yaşına geldiğinde Trabzon milletvekili aday adayı oldu. “Geç olmadan genç olsun” dedi 6. sıradan aday gösterildi.

***

Tonyalı oluşundan ötürü, Büyükliman bölgesindeki sempatisi de dikkate alınarak, şehrin batısı ona emanet edildi. Kendi partilileri dâhil, herkes yan gelip yatacağını düşünürken o yine yaptı yapacağını… Tonya’da gidip CHP’nin hâkim olduğu mahallere seçim irtibat bürosu açtı. Belki seçilemedi ama partisine önemli derecede oy kazandırdı. Bu gayretinden ötürü önümüzdeki genel seçimlerde de yine 6. sıradan aday gösterildi.

***

Belki onun vefasına partisini aynı duyarlılıkla yaklaşmadı ama o yine sadakatinden ödün vermedi. Herkes küsüp aşağıya oturmasını beklerken, o yine sokak sokak gezmeye başladı. İlginçte bir hedef koydu. 5. sırada olan Nihat Tosun’u meclise göndermek…

****

Yani demem o ki muhterem, siyasetçi olmak kolaydır ama dava adamı olmak zor zanaattır. İşte AK Parti Trabzon milletvekili adayı Av. Salih Cora’nın da, siyasi arenadaki taşıyıcı kolonu, bu dava adamlığıdır.

****

Küsmüyor, Yılmıyor, Karamsarlığa düşmüyor. Hal böyle olunca da, halkın gönlündeki sevgisi,her geçen gün artıyor.

****

Seçilip TBMM’ye gider mi bilemem ama bildiğim
tek bir gerçek var.
Eğer giderse, asla makam kılıcını
mazlumun boynunda bilemez.
Trabzon onun adamlığına şahit,
Dürüstlüğüne de Allah şahit olsun.
Eyvallah!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com