Maç öncesi haber61.net’te Tuncay Lakot’la yaptığımız programda şöyle demiştim: “ Trabzonspor’un mevcut şartlarda Osmanlıspor’dan tek üstün yanı adı, yani forması… Bunun dışında rakip Trabzonspor’dan her yönü ile fazlasıyla üstün…” Oturmuş kadro, birbirini çok iyi tanıyan futbolcular ve teknik direktör, özgüven, moral… Kısaca ne ararsanız vardı Osmanlıspor’da… Önceki gece Beşiktaş’ı izlemiş ve zaman zaman hızlı oyunlarından dolayı başım dönmüştü! Ama Osmanlıspor bana göre ondan hiç aşağı kalmadı!

Sanırım Ersun Yanal da bu nedenle ne olduğunu pek anlamadığımız bir sistem ve sürpriz bir kadro ile sahaya çıktı! Bizim veya benim anlamam pek önemli değil! Hatta anlamamız da gerekmez! Keşke Yanal haklı çıksaydı! Ama futbol böyle bir şey değil… Deneme yanılma metodu hiç değil… Dün akşam Trabzonspor adına Ersun Yanal denedi ve yanıldı! Fatura Trabzonspor’a kesildi. Osmanlıspor her yönden Trabzonspor’a üstünlük sağladı. Mustafa Reşit Akçay adeta resital sundu!

3 stoper ile oynamaya çalışan Bordo-Mavililer, orta alanda birbirleri ile çarpışmaktan, dikine değil paralel top atmak ve ileriye değil geriye dönmekten başka bir iş yapamadılar. Suk şu an için tam bir hayal kırıklığı… Castillo kenarda oynadığı zaman patlama yapabiliyor. Orta alanda kayboluyor. Yusuf sol mu, sağ kenar mı derken kendini yitirdi! Trabzonspor’a oyun kurdurmayan rakibin baskısı idi. Ama daha bir hafta önce milli takımın orta alanında iyi işler yapan Okay’ın çok acemi şekilde topu kaptırması ve rakibin de 50 metre sürüp golü bulması hiç yakışmadı.

Bu takım bana şimdiye kadar umut vermedi!… Bunu defalarca yazıp söyledim. Yine de birkaç hafta daha bekleyeceğiz… Elbette ortada takım ve teknik heyet ve hatta yönetim kalırsa… Taraftara “Bu takımdan bir şey beklemeyin” dedikten sonra “ 25 bin kombine satılmasını bekliyoruz!” diye açıklama yapılması da günün incisiydi!!!

Şimdi, “Seyircisiz maçtı, zemin kötü idi…” bahanelerine kimse sığınmasın… Bu maç seyircili olsaydı belki de daha ağır bir yenilgi gelecekti! Çünkü çoğu genç oyuncular seyirci baskısını kaldıramıyorlar. Zemin konusunda ise şunu söylemek gerek: Nasıl oluyor da Osmanlıspor zeminden hiç şikayet etmeyip neredeyse mükemmele yakın oynuyor da Trabzonspor sadece “yokları” sergiliyor?

Kısaca Trabzonspor yine büyük hayal kırıklıkları yaşamaya aday bir camiadır! Hazırlıklı olun… Eğer bu defa da yine yokuş aşağı yuvarlanmaya başlarsa artık kimse kurtaramaz!

Trabzonspor’da eğer kaleci Onur olmasıydı tarihi bir farklı hezimet daha gelebilirdi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com