19 Kasım 2015 Perşembe 13:45
Işid Yeni Hedefini ’Times Meydanı’ Olarak Duyurdu

Terör örgütü IŞİD, Paris'te 129 kişinin hayatını kaybettiği kanlı saldırıların ardından ABD'nin New York kentindeki ünlü Times Meydanı'nda da saldırı yapacağı tehdidinde bulundu.

Yayınlanan görüntülerde bir IŞİD militanının hazırladığı bombaları kuşak şeklinde vücuduna sardığı ve ceketin altına gizlediği görülüyor. Times Meydanı'ndan görüntülerle birleştirilerek verilen görüntülerle IŞİD militanının Times Meydanı'na giderek pimi çektiği, üzerindeki bombaları patlattığı izlenimi veriliyor. Yayınlanan videonun bir intihar bombacısının nasıl hazırlandığına ilişkin daha önce çekilen görüntülerin yeniden kurgulanmış hali olduğu belirtildi.

Videonun yayınlanmasının ardından bir açıklama yapan New York Polis Departmanı (NYPD) Komiseri William Bratton, videonun alelacele hazırlandığını belirterek, "Bunun farkındayız ancak korkmadık. NYPD halkı koruyacaktır. Teröristler bizi sindirme amaçlarına ulaşamayacak. Korku salmayı hedefliyorlar. Bizi sindiremeyecekler ve korkuyla yaşamayacağız" dedi.

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio da, New Yorklular'ın işlerine giderek normal hayatlarına devam etmesi gerektiğini ve dünyanın en güzel şehrinin keyfini çıkartmaya devam etmeleri gerektiğini söyledi.

Noel ve yılbaşının yaklaşması nedeniyle Manhattan ve Times Meydanı'nda birçok etkinliğin düzenleneceği belirtilirken, 26 Kasım'da Şükran Günü Geçidi ve 2 Aralık'ta ise yılbaşı ağaçlarının ışıklandırılması olacak. Noel ve yılbaşı etkinlikleri her yıl on milyonlarca ziyaretçiyi New York'un ünlü mekanlarına çekiyor.

Son Güncelleme: 00.00.0000 00:00
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com