21 Aralık 2016 Çarşamba 22:35
Tamamen Kuşatıldı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk Cumhurbaşkanı Bujar Nişani’yi resmi törenle karşıladı. İki isim toplantının ardından ortak açıklama yaparak soruları cevapladı.

Erdoğan: "Akşam saatlerinde Genelkurmay Başkanımızla görüştüm. Şu anda El-Bab tamamıyla Özgür Suriye Ordusu ve askerimiz tarafından kuşatma altındadır. Tabii DEAŞ artık orada son havliyle her türlü yola başvuruyor ve canlı bomba olarak, el yapımı bombalarla her türlü saldırıyı yapıyor. Bu son kısımda tabii maalesef birkaç şehidimiz, yaralılarımız oldu ama artık El-Bab'ın Halep'le olan yol hattı tamamıyla Özgür Suriye Ordusu ve askerin kontrolü altında. Temenni ederim ki El-Bab çok daha uzamadan tamamıyla düşer ve El-Bab'ın kendi insanı, halkı kendi topraklarına yerleşme imkanını bulmuş olur" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Benim dedem Çanakkale şehidi" diyen Arnavut gazeteciyi kürsüde alkışladı.

İşte ortak açıklama sonrasında sorulara verilen cevaplardan satır başları:

EL BAB'DA SON DURUM NEDİR?

TSK ve ÖSO'nun El Bab'a girdiği yönünde bilgiler söz konusu. Son durum hakkında bizimle paylaşabileceğiniz neler var?

Akşam saatlerinde Genelkurmay Başkanımızla görüştüm. Şu anda El Bab tamamiyle Özgür Suriye Ordusu ve askerimiz tarafından kuşatma altındadır. Tabi ki DEAŞ artık orada son havliyle her türlü yola başvuruyor. Ve canlı bomba olarak, el yapımı bombalarla her türlü saldırıyı yapıyor.

Bu son kısımda tabi maalesef bir kaç şehidimiz oldu. El Bab’ın Halep ile olan yol hattı tamamiyle ÖSO ve askerimizin kontrolü altında. Temenni ederim ki el Bab tamamiyle düşer. El Bab’ın kendi halkı kendi topraklarına yerleşme imkanı bulmuş olur.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com