06 Ocak 2017 Cuma 10:17
Duyduk Duymadık Demeyin - 06.01.2017

VALİ YAVUZ HALKTAN SABIR İSTEDİ
Trabzon’da en önemli sorunların başında trafik geliyor. Yapımı süren Kanuni Bulvarı ile Yıldızlı ve Kaşüstü kavşakları tamamlandığında, trafikte önemli bir rahatlama sağlanacak. Bugünler de Akyazı mevkiinde özellikle akşam saatlerinde, kavşak çalışması nedeniyle trafik tam bir işkenceye dönüşüyor. Trabzon Valisi Yücel Yavuz, trafikteki sorundan kendisinin de mustarip olduğunu belirterek, “Dakik olmaya ne kadar özen göstersem de trafik nedeniyle birçok programa geç kalıyorum. Belediyemiz ve Karayolları, ellerinden gelen tüm düzenlemeyi yapmaya çalışıyorlar. Trafik sorununun çözümü için biraz daha zamana ihtiyaç var, yapılan yatırımlar bitmek üzere” dedi ve vatandaşlardan sabır istedi.

KEMAL ONUR’UN ADI YAŞATILSIN
Yumuşak doku kanseri nedeniyle yaşamını yitiren 7 yaşındaki Trabzonspor taraftarı Kemal Onur Sevinç, Bordo-Mavili camiayı yasa boğdu. Trabzonspor Kulübü, “Kemal’imiz, Onur’umuz... Canımız, ciğerimiz yaşam mücadelesini kaybetti. Mekânın cennet olsun güzel çocuk” diye mesaj yayınladı. Küçük Kemal dün ailesinin yaşadığı Balıkesir’de toprağa verildi. Bordo-Mavili taraftarlar, Akyazı Kompleksi’nde Kemal Onur’un adını taşıyacak bir çocuk parkı yapılması için sosyal medyada kampanya başlattı. Trabzonspor yönetiminin bu anlamlı çağrıya kayıtsız kalmayacağını ümit ediyoruz.

SUK’UN PİLİ VAR MI?
Antalya Muratpaşa Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Erol Özkarabekir iyi bir Trabzonlu ve Trabzonsporludur. Önceki gün aradı, hal hatır sorduktan sonra konuyu Trabzonspor’a getirdi. Her Trabzonsporlu gibi kötü gidişattan memnun olmadığını söyledi ve Ersun Yanal ile yönetime eleştirilerde bulundu. Ardından da, “Suk diye bir golcü almışlar, bırakın golü adamın şutu yok. Yönetimi kandırıp futbolcu diye robot satmış olabilirler. Bir baksınlar bakalım Suk’un arkasında pil kutusu falan var mı?” diyerek, Bordo-Mavili yönetime esprili bir göndermede bulundu. Güney Koreli oyuncunun performansına bakıp da Erol Özkarabekir’e hak vermemek elde değil.

YÜZME BİLMEYEN BAHRİYELİ!
Trabzon’da spor camiasının sempatik isimlerinden İlkhaber Gazetesi Spor Şefi İsmail Düzgün’ü 1 ay önce askere uğurlamıştık. Acemi birliğini Hatay İskenderun’daki Deniz Er Eğitim Alay Komutanlığı’nda tamamlayan Düzgün, usta birliğini ise Muğla’nın Marmaris ilçesinde Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı’nda tamamlayacak. Marmaris’te deniz polisi gibi askerlik yapmak güzel ama tek sorun var; bizim İsmail yüzme bilmiyor! İnanıyoruz ki; 5 ay sürecek askerliği boyunca yüzmeyi de öğrenecek.

ÇEBİ’NİN TURUP MÜCADELESİ
Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi ilçenin en güzel yerlerinden biri olan Turup’u çöplük yapmamak için büyük mücadele verdi. DOKA’nın da desteğiyle Trabzon’da arazi arayan Dubaili işadamları araklı’ya davet edildi ve Turup için muhteşem bir proje ortaya çıktı. Başkan Çebi, “İçinde hastanesi, marinası ve her türlü sosyal donatısı ile şimdilik 11 bin 700 dönüm alan üzerinde kurulacak olan bu büyük projeyi, ilçe halkı kucakladı, gerçekleşmesi için biz de elimizden geleni yaptık ve yapacağız. Bu proje ilçemize büyük değer katacak” dedi.

Son Güncelleme: 26.01.2017 10:09
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com