16 Ocak 2017 Pazartesi 10:27
Duyduk Duymadık Demeyin - 16.01.2017

TRABZON VAKFI’NIN İPTAL KARARI
Trabzon Vakfı, ‘Her Yönüyle Trabzon Etkinlikleri’ni bugüne kadar 9 kez Ankara’da, bir kez de Almanya’nın Dortmund şehrinde gerçekleştirdi. Dortmund’daki etkinlik için toplanan bağışlar, yapılan harcamalar ve elde edilen gelirlerle ilgili kamuoyundaki tartışmalar üzerine, Trabzon Valisi Yücel Yavuz organizasyonun bundan böyle valilik koordinesinde yapılmasını kararlaştırdı. Vali Yavuz, etkinliğin AKM’de değil farklı mekânlarda ve çok daha profesyonel bir şekilde gerçekleştirileceğini, koordineyi de valiliğin yapacağını açıklayınca, Trabzon Vakfı, her yıl olduğu gibi bu yıl da 21-17 Şubat tarihleri arasında Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirmeyi planladığı organizasyonu iptal etti. Vakıfla sözleşme imzalayan kurum, kuruluş ve firmalar, yaptıkları ödemeleri bugünden itibaren 31 Ocak’a kadar geri alabilecek.

TAYİN NEDENİ KTÜ DOSYASI
Trabzon Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat şubelerinde görevli bazı polislerin ani bir kararla başka illere tayin edilmesi emniyet camiasında gündem oldu. Herkes bu tayinlerin nedenine ilişkin değişik senaryolar üretiyor. Gerçek nedeni açıklayalım. Trabzon’da, KTÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal ve sonradan Anayasa Mahkemesi Üyesi olarak atanan Prof. Dr. Yusuf Şevki Hakyemez’in de aralarında bulunduğu bazı KTÜ’lü akademisyenler hakkında soruşturma yapılmış ve bu isimler FETÖ üyesi olmakla itham edilmişti. Hazırlanan fezleke ile YÖK’ten soruşturma izni istenmiş ancak YÖK ortada soyut iddialar dışında somut bir delil bulunmadığı gerekçesiyle soruşturma izni vermemişti. Bu soruşturmanın kumpas olduğunu belirten Hakyemez, rahatsızlığını devletin üst kademesine iletmişti. Anlaşılıyor ki; aradan geçen süreçte o soruşturmayı yürüten polislerle ilgili bir araştırma yapıldı ve tayinlerine karar verildi.

AYYILDIZ’IN TALEBİ REDDEDİLDİ!
Ortahisar Kent Konseyi Başkanı Dündar Ayyıldız’ın, Bostancı Mahallesi’nde kentsel tasarım alanı ilan edilen kendisine ait yerin bir kısmını pansiyona çevirmek için Ortahisar Belediyesi’ne başvurduğu ancak bu talebinin, “Yasa gereği kentsel tasarımlar daha fazla yeşil alan ortaya çıkartarak konut yapmak için gerçekleştirilir, pansiyon ve yurt yapmak için değil” gerekçesiyle reddedildiği öğrenildi. Başkan Ayyıldız’ın daha önce Kredi Yurtlar Kurumu’nca kiralanan yapı kullanma ruhsatı ve kanalizasyon şebekesi olmayan binası gündem olmuş, devreye giren TİSKİ sorunu çözüme kavuşturmuştu.

SİYASET BERBER’E SAHİP ÇIKTI
Geçtiğimiz günlerde bazı medya organlarında, DSİ Bölge Müdürü Mahmut Berber’e, memleketi Giresun’un bir köyünde 15 milyon TL bedelle hayvanlar için içme suyu göleti yaptırdığı, Trabzonlu çalışanlara psikolojik baskı uyguladığı ve heyelanlara önlem almadığı gibi suçlamalar yöneltilerek görevden alınması istendi. Ancak AK Parti Trabzon il yönetiminin Mahmut Berber’in arkasında olduğu, İl Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Demirtaş’ın Berber ile görüşerek, “Bu tür iddialar moralinizi bozmasın. Bölgemize önemli hizmetler verdiniz, daha iyileri için çalışın” dediği öğrenildi.

Son Güncelleme: 26.01.2017 10:08
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com