20 Ocak 2017 Cuma 10:46
Duyduk Duymadık Demeyin - 20.01.2017

VALİ YAVUZ VE GÜMÜŞHANE
Gümüşhanespor-Trabzonspor maçı, her iki takımın taraftarlarının muhteşem dostluk gösterilerine sahne oldu. Sadece taraftarlar değil, iki kentin yöneticileri de maç vesilesiyle bir kez daha bir araya gelip kucaklaşma fırsatı buldu. Özellikle Trabzon Valisi Yücel Yavuz, önceki görev yeri olan Gümüşhane’de büyük ilgi gördü. Yavuz, “Gümüşhane, valilik yaptığım ilk şehir, deyim yerindeyse ilk göz ağrımdır. Sıcakkanlı insanlarıyla çok iyi bir ünsiyetimiz var. Trabzon’da da kapımız Gümüşhaneli hemşehrilerimize sonuna kadar açıktır” dedi.

KOZA’DA GÖREV DEĞİŞİMİ
Önce kayyuma ardından da Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na (TMSF) devredilen Koza-İpek Holding ve Adabank’ın başına yaklaşık 4 ay önce Trabzonlu başarılı bürokrat Müminhan Bilgin getirilmişti. Koza Holding’te görev değişimine gidildi. Bilgin Koza’nın Yönetim Kurulu Başkanlığı’ndan alındı, yerine ise Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı Ergün Erdil atandı. Adabank Yönetim Kurulu Başkanlığı görevi devam eden Müminhan Bilgin’in, önümüzdeki günlerde TMSF bünyesindeki başka bir holdingin başına getirileceği konuşuluyor.

SARAL’DAN AK’A ZİYARET
Sanko Holding’in MST İş ve Tarım Makinaları Türkiye Kamu Satışları Müdürü Hakan Saral, Adana Emniyet Müdürü Osman Ak’ı ziyaret etti. 1999’da Cevdet Saral’ın Ankara Emniyet Müdürlüğü döneminde Fetullahçı Terör Örgütü’nü ilk kez devletin kayıtlarına geçiren ekipte yer alan Osman Ak, şimdi Adana’da başarılı işlere imza atıyor. Özellikle ikinci Adana diye bilinen bölgedeki asayiş olaylarında, Osman Ak döneminde yapılan çalışmalar ve alınan tedbirlerle büyük oranda düşüş yaşanıyor. İkisi de Trabzonlu olan Saral ve Ak’a çalışmalarında başarılar diliyoruz.

KATAR’DA ÖNEMLİ BULUŞMA
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Katar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen 2. KOBİ’ler Konferansı, Katar’ın başkenti Doha’da gerçekleştirildi. Konferansa Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Meclis Başkanı Şadan Eren ile TTSO Başkanı Suat Hacısalihoğlu da katıldı. Konferansta Türkiye ve Katar’dan her biri kendi sektörünün yıldızı olan 400 iş insanı bir araya geldi ve 7 ana sektörde ikili iş görüşmeleri yapıldı. Önümüzdeki günlerde Katar’dan Trabzon’a gelecek bir heyetin, otel ve turizm yatırımı için arazi araştıracağı öğrenildi.

AKPINAR’DAN ÇELİK’E ELEŞTİRİ
Trabzon’un Düzköy ilçesinin CHP’li Belediye Başkanı Abidin Çelik’in, imkânları kısıtlı olduğu için başka şehirlerdeki belediyelerden araç yardımı istemesine AK Parti Düzköy İlçe Başkanı Şenol Akpınar’dan eleştiri geldi. Akpınar, “Başkan Çelik yurdun dört bir yanını geziyor, nerede miadını doldurmuş otomobil, kamyon ve iş makinesi varsa alıp ilçeye getiriyor, bir de bu araçları törenle hizmete sokuyor. Maksat dostlar alışverişte görsün. Seçildiği günden bu yana başka bir hizmetini görmedik” dedi. Bu açıklamalara Çelik’in ve CHP Düzköy İlçe teşkilatının ne cevap vereceği merak konusu oldu.

Son Güncelleme: 26.01.2017 10:08
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com