24 Ocak 2017 Salı 09:21
Duyduk Duymadık Demeyin - 24.01.2017

BAKAN SOYLU KIZ İSTEDİ
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçtiğimiz gün Trabzon’daki yoğun programının ardından önce şehidimiz Kadir Miraç Özcan’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu, ardından da Basın Müşaviri Ahmet Aydın’a kız istedi. Bakan Soylu, Merve Akkuş’un babasına, “Allah’ın emri peygamberimizin kavli ile kızımız Merve’yi Ahmet’e istiyoruz. Ahmet ile çalışıyoruz. Şehadeti olan kardeşimizdir. İnşallah hayırlı olur” dedi, ailenin rıza bildirmesinin ardından da genç çiftin söz yüzüklerini taktı. Soylu, “Kızı aldınız” diyenlere, “Oğlanı verdik” diye espri yaptı. Ahmet-Merve çiftine İlkhaber Ailesi olarak ömür boyu mutluluklar diliyoruz.

KÖSEOĞLU’NUN DOSTLUĞU
Ayşe Sula Köseoğlu, yıllarca aynı büroda Tubağ Doğu yılmaz ile avukatlık yaptı. Köseoğlu, başörtüsü nedeniyle duruşmalara giremediği için adliyedeki işleri ise Yılmaz hallediyordu. İki ortaktan ziyade, iki dost, iki sırdaş ve kardeş olduklarını yakın dostları çok iyi bilir. Köseoğlu milletvekili seçilip Ankara’ya gittikten sonra fırsat buldukça Trabzon’a geliyor ve dostlarıyla buluşmayı ihmal etmiyor. TBMM’de sabahlara kadar süren Anayasa görüşmelerinin ardından birkaç gündür Trabzon’da istirahat eden Ayşe Sula Köseoğlu, dün Tubağ Doğu Yılmaz ile sahilde yürüyüş yaptı ve birlikte çektirdikleri fotoğrafları sosyal medyada, “Mekânları değerli kılan kimlerle paylaştığındır. İşte şehrim, işte dostum. Yola bakarım ama önce yoldaşa” notuyla paylaştı.

AVNİ AKER’E VEDA
Hangi Trabzonsporlunun hiç unutamayacağı bir anısı yoktur ki Avni Aker Stadyumu’nda? Kâh açık tribünde, kâh maratonda ya da kale arkasında Çılgınlar’ın içinde. Bir tarihtir Avni Aker, bir destan, unutulması mümkün olmayan hakiki bir efsanedir. Şimdi o efsaneye veda zamanı. Trabzonspor Kulübü, Efsane Avni Aker’e Veda adlı belgesel hazırladı. Yönetmenliğini Trabzonlu Cengiz Özkarabekir’in yaptığı belgeselin ilk gösterimi 27 Ocak Cuma akşamı saat 21.00’da Forum AVM’deki Cinemaximum’da yapılacak. Trabzonspor sevdalılarının buluşacağı gecede eminiz ki çok duygusal anlar yaşanacak.

SP’NİN OLMAZSA OLMAZLARI!
Anayasa değişikliği tasarısı TBMM’den geçti, Cumhurbaşkanı onayının ardından referandum süreci başlayacak ve nihai kararı millet verecek. Saadet Partisi Trabzon İl Başkanı Cevat Kurt, kentteki binlerce kişiye mektup göndererek başkanlık sistemi konusundaki görüşlerini paylaştı. Türkiye’de başkanlık sistemini ilk öneren siyasal hareketin Milli Görüş olduğunu hatırlatan Kurt, mektubunda, “Karşı değiliz ancak kuvvetler ayrılığı ilkesi, güçlü bir Meclis’in varlığı, Meclis’in kendi iradesi dışında feshedilemeyecek olması ve yargı bağımsızlığı gibi olmazsa olmaz şartlarımız var” ifadelerine yer verdi.

ATMACA’NIN TEPKİSİ
AK Parti Trabzon İl Başkan Yardımcısı Mehmet Atmaca, rektörlerin YÖK’ün teklifi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla atanmasına yönelik eleştirilerin maksatlı ve haksız olduğunu belirterek, “Bugüne kadar rektörlerin nasıl atandığını hepimiz biliyoruz. Eleştirenler en yakınımızdaki KTÜ’ye baksınlar. Anadolu’nun ilk üniversitesi olan KTÜ’nün rektörleri bugüne kadar nasıl atanmış? Bu yöndeki mesnetsiz eleştiri sahiplerini kınıyorum” dedi.

Son Güncelleme: 26.01.2017 10:08
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com