26 Ocak 2017 Perşembe 09:59
Duyduk Duymadık Demeyin - 26.01.2017

YILDIRIMHAN RİZE’DE
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mazhar Yıldırımhan, bakanlıktan 4 kişilik bir heyetle yarın Rize’de olacak. İş-Kur ve SGK il müdürlüklerinde düzenlenen toplantılara katılacak olan Yıldırımhan ve beraberindeki heyet, işverenlerle de görüşerek istihdamın artırılması için neler yapılması gerektiği konusunda fikir alışverişinde bulunacak. Yıldırımhan ve beraberindekiler ayrıca, emekli, asgari ücretli ve hasta evinin yanı sıra, İş-Kur desteğiyle kendi işini kuran vatandaşların iş yerlerini de ziyaret edecek.

CANBAKKAL’A BRAVO
TTSO Meclis Üyesi Samet Canbakkal, “İnşaat sektöründeki durağanlık, dövizin belirsizliğine bağlıdır. Özellikle kış aylarında yerli ve yabancı turistlerin yok denecek kadar az olması da emlak alım-satımlarını durma noktasına getirmiştir. Biz bu durağanlığın geçici olduğuna inanıyoruz. Bugün şantiyelerimizde sigortasını ödediğimiz eleman sayısı 300 civarındadır. Ne olursa olsun, tek daire satmasak da işten eleman çıkarmadık. Her şeye rağmen direniyoruz, soframızda tek bir ekmek kalana kadar da direneceğiz” dedi.

ÖTV’SİZ MAZOT İSTİYORLAR
Arsin-Yeşilyalı Kamyoncular Kooperatifi Başkanı ve Arsin eski belediye başkanı Ramis Sungur, “ Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı olan bugünkü başbakanımız Binali Yıldırım, deniz ve hava sektörüne ÖTV’siz ucuz mazot vererek, uçak fiyatlarını ucuzlattı, balık fiyatlarını düşürdü. Aynı uygulama, kara nakliyesi yapan TIR ve kamyoncular, hatta otobüs ve minibüsler için de yapılmalıdır. Batum’dan gelen otobüs ve kamyona deposunda ne kadar yakıt olduğu sorulmuyor, Doğubayazıt Kapısı’nda mazot dökülüyor. Bu çifte standart ortadan kaldırılmalıdır” diye konuştu.

MAZLUM’DAN GÜMRÜKÇÜOĞLU’NA ÖNERİ
Demokrat Parti Trabzon İl Sekreteri Ayhan Mazlum, “Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, eski lunaparkın yerinde büyük bir cami yaptırmayı planlıyormuş. Önce Mumhaneönü’nü komple yıkıp tüm esnafı boşaltan ve 14 metre yol geçiren başkanımız, Pazarkapı Camii’nden 100, Çarşı Camii’nden ise 200 metre uzaklıkta olan bu camiye neden ihtiyaç duymuştur? Gelin Hal Camii’ni büyütüp, valilik, emniyet ve tüm kamu kurumları ile okullara yakın bir büyük camiyi birlikte inşa edelim” dedi.

YILMAZ GÜVEN TAZELEDİ
Başkent Gümüşhaneliler Derneği’nin Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı. İsmail Hakkı Karakelle’nin divan başkanlığında gerçekleştirilen genel kurulda mevcut başkan Murat Yılmaz güven tazeledi. Yılmaz’ın yeni yönetimi ise şu isimlerden oluştu: Celal Işık, Ali Türker, Baki Bayar Parmaksız, Sezai Aydoğan, Adnan Şahin, Yıldırım Akdemir, M. Zeki Tuncel ve Mustafa Öztan.

Son Güncelleme: 26.01.2017 10:11
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com