30 Ocak 2017 Pazartesi 10:25
Duyduk Duymadık Demeyin - 30.01.2017

MÜSİAD’DA ALİ KAAN DÖNEMİ
Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Trabzon Şubesi’nin olağan genel kurulu, Genel Başkan Nail Olpak’ın da katılımıyla yapıldı ve Aydın Birincioğlu görevi Ali Kaan’a devretti. Kaan başkanlığındaki yönetim kurulunda, Zafer Ofluoğlu, Mehmet Üçüncüoğlu, Mesut İskenderoğlu, Celil Hekimoğlu, Dursun Ali Özderya, Numan Yardım, Ümit Hotaman, Zeki Canım, Ali Murat Aras yer aldı. Denetleme kuruluna ise Fehmi Onur, Cesur Gerigelmez ve Kadir Hatipoğlu seçildi. Yönetim kurulunun yedek üyeleri Mustafa Albayrak, Ahmet Uzun, Engin Kerimoğlu, Hüseyin Rizeli ve Selami Ayyıldız, denetleme kurulunun yedek üyeleri ise Halis Güneş, Aziz Mürtezaoğlu ve Hikmet Alibeyoğlu oldu. Ali Kaan ve yönetimine yeni görevlerinde, Aydın Birincioğlu’na da bundan sonraki yaşamında başarılar diliyoruz.

AK PARTİ’DE HEDEF SÖYLEM BİRLİĞİ
Referandum öncesi teşkilatın yol haritasını belirlemek için harekete geçen AK Parti, Anayasa değişikliği ile getirilmek istenilen yeni sistemi halka anlatmadan önce tüm teşkilatları Ankara’da eğitime alacak. Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, partinin 81 ildeki siyasi ve hukuki işler başkanlarını Ankara’ya çağırdı. AK Parti, cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin hem birinci ağızdan doğru bir şekilde vatandaşlara anlatılmasını hem de söylem birliğini sağlamayı hedefliyor. Ayrıca cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin detaylarıyla anlatıldığı kitapçık hazırlandı. Düzenlemeyi gerekli kılan nedenler ve yeni sistemin neler getirdiğinin detaylarıyla paylaşıldığı kitapçık, milletvekillerine, tüm parti teşkilatlarına ve belediyelere gönderildi.

O YOL ARAKLI’YI KALKINDIRACAK
Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi, “Araklı-Bayburt yolu bizim olmazsa olmazımızdır. Bayburt ile Araklı arasındaki ulaşımı 3 saatten 1.5 saate indiren Salmankaş Tüneli trafiğe açıldı. Şimdi Dağbaşı yolu güzergâhı üzerinde Karayolları’nın yol genişletme ve iyileştirme çalışmaları hızla devam etmektedir. Bu yıl sonuna kadar tamamlanarak bitirilmesi halinde Erzurum, Erzincan, Bayburt ve Gümüşhane illerinden ilçemize gelişgidişler artacak, ticari bir potansiyel ortaya çıkacaktır. Çalışmaların bir an önce bitirilmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” dedi.

ŞAHİN’DEN TEMSİL UYARISI
CHP Ortahisar Belediye Meclis Üyesi Turgay Şahin, “Yıllarca devletin her kademesinde görev yaptım ama son dönemde olduğu kadar dejenerasyon görmedim. Özellikle belediye başkanlıkları seçilmiş makamlardır. Bu makamı resmi veya tüzel kişi ve kuruluşlara ait her türlü açılışlarda ve davetlerde seçilmiş kişiler temsil etmek zorundadır. Şayet belediye başkanları il dışında iseler kendisine vekâlet eden meclis üyeleri bu törenlere katılırlar. Memurların, açılış, davet, karşılama ve uğurlama törenlerinde başkanı temsilen yer alması yanlıştır, protokol kurallarına aykırıdır. Bazı belediyelerin bu yöndeki uygulamalarını şaşkınlıkla izliyoruz” diye konuştu.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com