03 Ocak 2017 Salı 11:25
Duyduk Duymadık Demeyin - 03.01.2017

AKYAZI’YA NE YAPILACAK?
Akyazı’da deniz doldurularak 810 dönüm alan ortaya çıkarıldı. Bu alanın, Şenol Güneş Stadyumu’nun da içinde bulunduğu 400 dönümlük kısmı, Hüseyin Avni Aker Statyumu, Yavuz Selim Stadı, 19 Mayıs Spor Salonu, Gençlik Merkezi ve Akçaabat Fatih Stadyumu karşılığında TOKİ tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devredilecek. Bakanlığın bu arazinin ne kadarını Trabzonspor’a vereceği henüz belli değil. Geri kalan 410 dönümlük alan ise Milli Emlak Genel Müdürlüğü’ne geçecek yani hazinenin olacak. Dolayısıyla bu alanda ne yapılacağı tamamen Milli Emlak’ın tasarrufunda olacak.

OTOBÜS TS’NİN OLMAYACAK!
Merhum iş adamı Ali Osman Ulusoy’un kızı ve Ulusoy Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Ulusoy tarafından geçtiğimiz günlerde Trabzonspor’a tahsis edilen Mercedes marka otobüsle ilgili medyada yer alan haberler, kamuoyunda yanlış bir algıya neden oldu. Otobüsün Trabzonspor’un demirbaş listesine girdiğini zanneden çok sayıda alt lig kulübü, “Eski otobüsü bize verin” diye Trabzonspor’dan talepte bulunuyor. Fakat yeni otobüs Trabzonspor’un malı değil. Kulübe bağışlanmadı, sadece 1 yıllığına ücretsiz olarak tahsis edildi. Firma 1 yıl sonra, şayet yeni bir jesti uygun görmezse otobüsü geri alabilir.

TRABZON-GÜMÜŞHANE SAĞLIK HATTI
Kamu Hastaneleri Birliği Trabzon Genel Sekreteri Doç. Dr. Halit Çınarka ve Daire Başkanı Dr. Mustafa Hakyemez ile Gümüşhane Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr Özgür Çelebi ve Daire Başkanı Dr.Yavuz Çakıroğlu Trabzon’da toplantı yaparak iki ilin sağlık alanındaki ortak projelerini değerlendirdiler. Gümüşhane’den Trabzon’a hasta transferlerinin ağırlıklı olarak konuşulduğu toplantıda, iki il arasındaki koordinasyona ilişkin yol haritası belirlendi.

ARIKAN’DAN ATAMA BEKLENİYOR
Trabzon Emniyet Müdürlüğü’nde Bölge Trafik Şube Müdürlüğü’ne Çevik Kuvvet Şube Müdürü Murat Günaydın, Trafik Şube Müdürlüğü’ne ise Olay Yeri İnceleme Şube Müdürü Celal Yavuzay vekâlet ediyor. Bir süredir iki şube müdürlüğüne atama yapılmadı. İl Emniyet Müdürü Hakan Arıkan, terfileri bekliyordu. Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanlığı’nca terfiler onaylandı ve Trabzon’a bir müdür yardımcısının yanı sıra 3 şube müdürü atandı. Önümüzdeki günlerde Bölge Trafik ve Trafik Şube müdürlüklerine atama yapılacağı öğrenildi.

Son Güncelleme: 03.01.2017 11:35
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com