22 Aralık 2016 Perşembe 09:50
Duyduk Duymadık Demeyin - 22.12.2016

CEVAT OCAK’TAN YENİ KİTAP
Trabzon basınına uzun yıllar hizmet eden ve Trabzon Belediyesi’nde Basın Danışmanlığı görevinde de bulunan gazeteci Cevat Ocak, ‘Derin Trabzonspor’ kitabından sonra çok önemli bir esere daha imza attı. Ocak’ın, ‘Efsane Başkan Efsane TakımŞamil Ekinci Trabzonspor’ adlı kitabı çıktı ve yakın zamanda TS Clup raflarında yerini alacak. Kitapta öyle güzel anılar var ki; Trabzonspor’un asaletini, centilmenliğini ve nasıl Anadolu beyi olduğunu çok güzel özetliyor. Bu kitabı sadece Trabzonsporluların değil, spora, özellikle de futbola ilgi duyan herkesin okuması gerekir. Trabzonspor’un tarihini gelecek kuşaklara aktaracak bu kıymetli eserinden dolayı meslektaşımız Cevat Ocak’a teşekkür ediyoruz.

FAROZLULAR DERNEĞİ
Bir kitap haberi de Faroz Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nden… Başkan Mahir Sevgül, üretmeyi ve iyi işler çıkarmayı beceren bir isim. Yaklaşık 3 yıl süren bir çalışmanın ardından ‘Dünden Bugüne Faroz’ adlı bir kitap hazırladı. Yakında baskıya girecek. Gerçekten güzel bir çalışma yapılmış, Faroz’u tarihinden bugüne gayet iyi anlatan ve bilgilerin fotoğraflarla desteklendiği mükemmel bir eser ortaya çıkmış. Kitapta meşhur kolbastının hikâyesi de var, Faroz’un meşhur balıkçıları da… Eminiz bu kitap çok ilgi görecek.

ÇOK YAŞA HATAY HOCA
Hatay Yurdakul, ömrünü spora adamış 79 yaşındaki bir çınar. Amatör futbol denilince de akla gelen ilk isimlerden biridir, dernekçilik denilince de… Şenol Güneş’i futbola başlatan isimdir, hocaların hocasıdır. Yıllar önce Antalya’ya yerleşti, orada da 2. Amatör Küme’de mücadele eden Trabzonlularspor Kulübü’nü kurdu. Halen futbol oynuyor ve dünyanın en yaşlı futbolcusu olmakla gurur duyuyor. Akyazı Stadı’nın açılışı için geldiği Trabzon’da birkaç gündür eş- dost ziyaretleri yapıyor. Dün de İlkhaber gazetesine uğrayıp, Antalya’da çalıştığı yıllarda Trabzonlularspor Kulübü’nün ikinci başkanlığını yapan ve halen kulübün genel sekreteri olan yayın yönetmenimiz Tekin Atay’la uzun süre sohbet etti. Atay, “Hayatı kitap olması gereken adamsın. Anılarını yazsana” deyince gülümsedi Hatay Hoca ve şu cevabı verdi: “Daha gencim, ileride yazarım.” Allah sağlıklı uzun ömürler versin, çok yaşa Hatay Hoca.

ADEM KELEŞ’İN ÖNERİSİ
Trabzonlu iş adamı Adem Keleş, AK Parti’ye gönül vermiş bir isimdir. Son günlerde yaşanan terör saldırıları karşısında partililerin suskun kaldıklarını vurgulayarak, “Gerçek AK Partililer bu dönemde susmamalı. 7 düvel bir olmuş ülkemize, hükümetimize ve reisimize saldırıyor. Büyük Türkiye’nin önünü kesmek istiyorlar. Sesimiz gür çıkmalı. Elbette provokasyonlara alet olmayacağız ama suskun da kalmamalıyız. Partili arkadaşlarımı, teröre ve destekçilerine karşı her platformda gür sesle ‘Bu vatanı size böldürmeyeceğiz’ dile haykırmaya davet ediyorum” dedi.

SÜNBÜL BÖLGE KOORDİNATÖRÜ
Sağlık Bakanlığı Doğu Karadeniz Bölge Saha Koordinatörlüğü görevini uzun zamandır yürütmekte olan Dr. Mustafa Hakyemez, Kamu Hastaneleri Birliği Başkan Yardımcılığı’na atandı. Hakyemez’den boşalan koordinatörlük görevine ise Dr. Şafak Sünbül getirildi. Koordinatörlüğün, maaşı yüksek olduğu için son dönemlerde bütün doktorların gelmek istediği bir görev olduğu öğrenildi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com