26 Aralık 2016 Pazartesi 10:29
Duyduk Duymadık Demeyin - 26.12.2016

BİRİNCİOĞLU’NUN TESPİTİ
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Trabzon Şube Başkanı Aydın Birincioğlu, göçü önlemenin en etkili yolunun iş sahaları açmak ve istihdamı artırmak olduğunu vurgulayarak, “Trabzon’da kısır çekişmeler bir kenarı bırakılıp, şirket evlilikleri yapılmalı. Kentin nüfusu 41 yıl önce 730 bindi, şimdi 771 bin. 3-5 şirketi birleştirip güçlü bir yapıya kavuşturarak yeni atılımlar yapılmaz ve istihdam artırılmazsa 41 yıl sonra da değişen bir şey olmaz” dedi.

MAZLUM’DAN İKTİDARA ELEŞTİRİ
Demokrat Parti Trabzon İl Sekreteri Ayhan Mazlum, “İktidar 10 yıldır Çamburnu Tersanesi’nde 5 bin kişinin istihdam edileceğini söylüyor ancak burası birkaç kişiye peşkeş çelişmiş durumda. ‘Lojistik bölge yapacağız 3-5 bin kişiye istihdam sağlayacağız’ dediler, bu yatırım anında Rize’ye kaydı.’İkinci devlet üniversitesi kuruluyor, 5 bin öğrenci gelecek’ dediler. Düzköy yolundaki eski TEKEL binalarını tahsis ettiler, sonra da 37 dönüm alana 3-5 ambulansı törenle park ettiler. Sadece 3-5 bekçi ve şoföre istihdam sağladılar. Biz bu iktidarın hangi sözüne inanalım” diye konuştu.

NİHAT USTA’NIN UYARISI
Akçaabat’ta yarattığı markayla dünyanın dört bir yanında tanınan bir isim olan Nihat Aydın, namı diğer Nihat Usta, “Turizm bacasız sanayi dedik fakat Sümela Manastırı’nı onarıma aldık, önce restorasyon ardından da taş düşmesini engelleme çalışmaları kapsamında resmen kapattık. Uzungöl’de halen altyapı eksiklikleri var. Yıllardır Çakırgöl Kayak Merkezi’nin yolunu bekliyoruz, ödeneksizlik yüzünden bir türlü bitirilemiyor. Yol bitecek ki sıra tesislere gelsin, kış turizmi başlasın, şehre turist gelsin ve ticaret canlansın. Turizmde ciddi bir atılım yapılmazsa, bırakın restoranları turizme yatırım yapan otelciler de batar” uyarısında bulundu.

GÜNNAR, IŞIK’TAN NE İSTEDİ?
AK Parti Trabzon Milletvekili Adnan Günnar, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’tan Boztepe’deki 4. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı bünyesindeki eski askeri hastane ve tiyatro binasını istediğini belirterek, “Tugay komutanlıkları bünyesindeki askeri hastaneler 1985’te kapatıldı. Bu bina o günden beri atıl durumda kalmış. Giriş kapısının sağ tarafında bulunan hastane ve hemen yanında bulunan tiyatro binasını bakanımızdan istedim. Uygun görülmesi halinde Sağlık Bakanlığı bünyesine alıp AMATEM Hastanesi kuracağız. Yine atıl haldeki tiyatro binasını da Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’ne tahsis ettireceğiz. Böylece Atapark’taki SGK binası ve Haluk Ongan Sahnesi’nin bulunduğu alanda Karayolları’nın yapacağı araçlı alt geçit ve kavşak çalışmasının önünü açarız. Oradaki çok ışıklı kavşağı ortadan kaldırmak zorundayız” dedi.

ŞAHİN, KARAYOLLARI’NA YAKIŞTIRAMADI
CHP Ortahisar Belediye Meclis Üyesi Turgay Şahin, “Trabzon-Akçaabat arasındaki trafik sıkışıklığı vatandaşımızı canından bezdiriyor. 3 yıldır Akyazı tünellerinde çalışmalar bitirilemiyor. Beşirli kavşağına 10 yıl önce bir araçlı üst geçit, 8 yıl önce de ikinci bir araçlı üst geçit koyan malum zihniyet, şimdi ikisini de yıkıp duble köprülü üst geçit yaptı. Beşirli köprüsünün ayak açıklığı hesap edilemediği için Akçaabat yönüne giden araçlar viraja giriyor. Bu hatalı teknik hesaplamalar, Türkiye Cumhuriyeti ile yaşıt Karayolları kurumunun şanına yakışmıyor” eleştirisinde bulundu.

Anahtar Kelimeler:
TrabzonTrabzon Haber
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com