13 Aralık 2016 Salı 16:47
AÖF Öğrencilerinden 4 Yanlış 1 Doğruyu Götürmesin İstemi!

Yeni eğitim öğretim sezonu başlamadan ilan edilen ve ilk vize sınavlarında uygulamaya koyulan 4 yanlış 1 doğruyu götürür şeklindeki değerlendirme öğrencilerin işini zorlaştırmakla birlikte tepkisini de çekti.

AÖF öğrencileri TBMM’de başvuruda bulunarak bu uygulamanın kaldırılmasını ve eski sistemden devam edilmesi yönünde yeni bir karar alınmasını dile getirerek Türkiye Büyük Millet Meclisi Dilekçe Kurulu’na başvuruda bulundular.

Söz konusu uygulama ile birlikte sınav değerlendirmeleri sonuçları düşük çıkan öğrenciler adeta isyan etti. Ortalamaların da direkt olarak etkilendiği sınavlarda yeni uygulamanın geri çekilmesi yönünde karar alınması gerekliliği ifade ediliyor.

Öğrenciler düzenli bir eğitim görmediklerini ve kendi imkanları ile derslerini çalıştıklarını belirttiler. Okulun yanında iş ve okul da eklenince eğitimde başarılı olmanın zorlu bir süreç teşkil ettiğini anlatan öğrenciler sosyal medya üzerinde de birlikte hareket ediyorlar.

Uygulamanın kaldırılması yönündeki ısrarlarını sürdüren öğrenciler herhangi bir yanlışın doğruyu götürmeden olduğu gibi not getirmesini diliyor.

(memurlar.net)

Son Güncelleme: 13.12.2016 17:00
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com