27 Temmuz 2016 Çarşamba 10:00
Avrasya’nın Gurur Tablosu

Trabzon’un ve bölgenin tek vakıf üniversitesi olma özelliğini koruyan Avrasya Üniversitesi’nin yükselişi rakamlara yansımaya başladı. Türkiye’deki toplam 76 vakıf üniversitesi arasında en fazla kontenjanı olan ilk 10 arasına girmeyi başaran Avrasya Üniversitesi, Türkiye’nin en fazla gelişen ve büyüyen ilk 5 üniversitesi arasına adını yazdırmanın gururunu yaşıyor. 2016-2017 Eğitim ve Öğretim yılı için Türkiye’de bütün vakıf üniversitelerinin açtığı bölüm sayısı 51 olurken Avrasya tek başına 43 bölüm açmayı başardı. Avrasya Üniversitesi, ayrıca vatanına milletine ve devletine bağlılık anlamında da duruşuyla büyük takdir topluyor.15 Temmuz darbe girişiminin ardından yüksek öğretim kurumlarına başlatılan FETÖ-PDY soruşturmasında nerede ise bütün üniversiteler de gözaltılar olurken Avrasya Üniversitesi’nden tek bir isim dahi soruşturulmadı veya gözaltına alınmadı.

Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer Yıldız, kısa zamanda büyük işlerin altına imza attıklarını belirterek, “Avrasya Üniversitesi gelişip büyümesine devam edecek. Son rakamlar bizleri son derece mutlu etmiştir. Hem kontenjan hem açılan bölüm sayısı hem de gelişip büyümede ilk 5’te olmamız bizlerin sorumluluğunu daha da artırıyor. Daha yapacak çok işimiz var” dedi.

Yıldız, yüksek öğrenim okullarına yapılan operasyonlara da değinerek şunları söyledi: “Son yapılan soruşturmalarda üniversitemizden paralel yapı ile bağı olan hiç kimsenin olmaması ne kadar hassas olduğumuzun da en önemli belgesi olmuştur. Sayın Bakanımız Süleyman Soylu’nun bizlere vereceği destek ile Avrasya’nın başarı ve hizmet çıtası daha da yükselecektir. Avrasya Türkiye’nin gururu olacaktır.”

Son Güncelleme: 27.07.2016 10:01
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com