15 Haziran 2016 Çarşamba 14:50
Fındıkta Rekolte Çalışmalarına Başlandı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca 2016 yılı fındık rekoltesini belirlemek üzere oluşturulan komisyonun üyeleri, bahçelerde incelemelere başladı.

Ordu Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kemal Yılmaz, yaptığı açıklamada, il müdürlüklerinin koordinasyonunda oluşturulan rekolte tespit komisyonunun fındık üretilen illerin tamamında rekolte tespitinde bulunacağını bildirdi.

Yılmaz, "Çalışmalar 15 gün içinde yapılacak ve komisyon üyeleri tarafından hazırlanacak rapor, 1 Temmuz'da Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında olacak. Daha sonra da 2016 yılı tahmini rekolte Bakanlığımız tarafından kamuoyuna açıklanacak." diye konuştu.

Yılmaz, çalışmaların titizlikle yürütüleceğini belirterek, "Bu kapsamda komisyon üyelerine, görevlendiren bir harita mühendisi de eşlik ediyor. Bu harita mühendisi hangi bölgelerde, hangi bahçede rekolte tespiti yapıldı, bunun koordinatlarını belirleyecek. Gerektiğinde rekolteye itirazı olanlar, belirlenen bu bahçelere gidip kendileri de inceleme yapabilecek." ifadesini kullandı.

Rekolte açıklamasının Bakanlık tarafından yapılacağını yineleyen Yılmaz, başka kurumlar tarafından yapılacak açıklamalara itibar edilmemesi gerektiğini kaydetti.

Son Güncelleme: 15.06.2016 14:51
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com