14 Aralık 2017 Perşembe 16:47
Gelişimin Yeni Adresi Esenyurt’ta Emlak Piyasası

Beylikdüzü Tüyap Fuar Alanı, Atatürk Havalimanı ve Ambarlı Limanı’na çok yakın konumda yer alan Esenyurt, coğrafi olarak da önem taşıyor. Bu nedenle kurumsal inşaat firmalarının ilgi odağında yer alıyor. Esenyurt, konut sektöründeki büyük atılımlar sonucunda nüfus artışı açısından da son yıllarda büyük bir ivme yakalamış bulunuyor. Peki, Esenyurt satılık ev fiyatları son zamanlarda ne durumda? “Emlak cenneti” sıfatıyla, yatırım yapmak isteyen kişilere göz kırpan Esenyurt, satılık evler konusunda hangi fırsatları sunuyor?

Esenyurt’ta Satılık Daire Fiyatları ve Emlak Endeksi

Esenyurt’un gelişimi 2003 yılından itibaren hızla arttı. Bugün neredeyse ilçenin her kilometresinde bir emlak projesi yükseliyor. Zingat Bölge Raporu verilerine göre, fiyatların son beş yılda önemli oranda arttığını görüyoruz. Lüks, konforlu site ve binaların sayısının artması buna etken. Esenyurt satılık ev fiyatları 100 metrekarelik daireler için ortalama 193 bin 612 TL civarında. Bölgede satılık dairelerin metrekare fiyatı ise, 1.936 TL olarak dikkat çekiyor. Yine Zingat Bölge Raporu verilerine göre Esenyurt satılık daire fiyatlarında son bir yılda yüzde 0,43’lik bir artış yakalanmış.100 metrekarelik bir dairenin minimum satış fiyatı 145 bin 209 TL. Bu fiyat en fazla 242.015 TL’ye çıkıyor. Esenyurt’ta yer alan lüks projelerdeki 100 metrekarelik 2+1 özellikli satılık ev fiyatları ise projenin sunduğu olanaklara, yapısına ve konumuna göre fiyatlarda büyük farklılıklar gösteriyor. Bölgenin amortisman süresi 16 yıl! Bu da yatırımcıyı bu bölgeye çağıran başka bir etken.

Esenyurt’ta Yaşamsal Özellikler

Esenyurt, genel olarak orta sınıf gelir seviyesine sahip bir ilçe. Ancak emlak sektöründeki yatırım, ilçenin sosyo ekonomik durumunun da yakın zamanda değişeceğini gösteriyor. Son verilere göre Esenyurt’un nüfusu yaklaşık 795 bin. Bu nüfusu genç ve orta yaş grubu oluşturuyor. Taşıdığı kozmopolit yapı nedeniyle Esenyurt, sosyo- kültürel açıdan da zenginlik gösteriyor. Tarihi değerlere sahip olan bölge, geniş ve boş arsaları ve uygun coğrafi yapısı nedeniyle konforlu ve lüks sitelerin yapılmasına olanak tanıyor. “İstanbul’un en hızlı büyüyen ilçesi” unvanına layık olan Esenyurt, modern konut projeleri ve zengin alışveriş merkezleriyle dikkat çekiyor.

Esenyurt Cazip Bir Yerleşim ve Yatırım Bölgesi

TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu bağlantı yollarıyla entegre olan Esenyurt, bu konumuyla, oldukça avantajlı. İstanbul’un Avrupa yakasında yeni bir atmosferde, yeni binalar ve sokaklarla tasarlanmış bu bölgede yaşam, Esenyurt civarında çalışan kişilere çok büyük avantajlar sunuyor. Beylikdüzü metrosuna yakınlığı da avantajları arasında olan bölgenin asli toplu taşıma aracını çift katlı otobüsler oluşturuyor. Ayrıca 2020 yılında tamamlanması beklenen metro da, bölgenin değerini artıracak bir diğer unsur olarak görülüyor.

Tüm Esenyurt satılık daireler için tıklayın

Son Güncelleme: 20.12.2017 15:36
Anahtar Kelimeler:
EsenyurtEmlak
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com