03 Şubat 2017 Cuma 14:43
Schengen Vizesi

Schengen vizesisınırlı bir seyahat dilimini kapsar, bu vizeyle 6 ay içinde en fazla 90 gün başka bir ülkede kalınabiliyor. Belirtilen süre oldukça önemli çünkü; 6 ay içinde başka bir Schengen ülkelerinden birinde veya ayrı ayrı Schengen ülkelerinde geçireceğiniz süre olan 90 günü aşarsanız Schengen vizesi artık alamazsınız.

Schengen Vizesi Almış olduğunuz vizenin kategorisine göre değişiklik gösterse de Schengen vizesi tek, çift ya da çok girişli olarak Schengen vizesi almak mümkün. Schengen vize başvuruları seyahat planından 15-20 gün önce yapmak gerekir. Başvurular en erken bir hafta içerisinde sonuçlanmaktadır ama başvuru yaparken resmi tatilleri göz ardı etmemeniz gerekir. Schengen ülkelerinin belirlediği vize harcı yetişkinler için 60 Avro, 6- 12 yaş arasındaki çocuklar için 35 Avro’dur.

Vize başvurularını en önemli kısmı evrak hazırlama safhasıdır. İyi hazırlanmış bir vize dosyası, vize almanın en temel şartıdır. Gideceğiniz ülkeye maddi anlamda yük teşkil edilmeyeceğinin ortaya konması ülke konsolosluklarının en önem verdiği konular arasında ilk sırada yer almaktadır. Direkt konsolosluğa müracaat edebileceğiniz gibi vize alımında destek olacak danışma şirketleri üzerinden de müracaat edebilirsiniz. Zaten birçok ülke konsolosluğuSchengen vizesi için danışmanlık şirketlerini yetkilendirerek başvuru ve evrak teslim işlerini o şirketler üzerinden yapmaktadır. Böylece vize alırken konsolosluklardaki yığılmalar da önlenmiş oluyor.

Planlamış olduğunuz seyahatin amacına göre, giriş yapacağınız ilk Schengen ülkesi konsolosluğu sizden farklı belgeler talep edebilir.

Schengen Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Schengen vizesi, Schengen anlaşmasına imza atan ülkelere geçişlerde istenen vize türü olmaktadır. Schengen vizesi isteyen ülkelerden bazıları şunlar olmaktadır. Avusturya, Belçika, Fransa, Almanya, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya,  Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre gibi ülkelere giderken Schengen vizesi gerekli olmaktadır. Normal vizeden farklı şekilde çıkartılan Schengen vizesi için gerekli evraklar ziyaret amacına, kişilerin gelirlerine, konumlarına ve diğer özelliklere göre değişkenlik göstermektedir.

Schengen vizesi için gerekli olan evraklar yıllara göre de farklılık göstermektedir. Bu yüzden de 2016 yılı evrak listesini hazırlamaya dikkat etmelisiniz. Schengen vizesi evrakları hazırlandıktan sonra tüm başvurular gidilecek olan ülkenin başkonsolosluğuna yapılmaktadır. Schengen vizesi ile alakalı merak ettiğini tüm soruları ve schengen vizesi çıkarmak için profesyonel yardım almayı http://www.pasaportvizesi.com/ adresinden gerçekleştirebilir ve oldukça da hızlı ve kaliteli hizmet almış olursunuz.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com