İstanbul’un göbeği… 2 çocuk babası Cengiz A., gece evine doğru yürüyen 19 yaşındaki E.F.B.’yi, bıçakla tehdit ederek, apartman bahçesinde tecavüz etti. Yetmedi parasını ve cep telefonunu gasp etti.

Olayın ardından organik denyolukta master yapmış fetva işportacıları hemen boy gösterdi. “O saatte sokakta ne işi vardı?” dediler.

Bu nedenle ben buradan genç kızlarımızı, ablalarımızı, teyzelerimizi uyarayım. Başınıza bir şey gelmemesini istiyorsanız, saatli dışarı çıkın.

Mesela, Eğer evinize akşam saat 8-9 arası gidecekseniz, kapkaççıları göze alacaksınız. Çantalarınıza değerli eşyalarınızı koymayın.

10-11 arası tinercilerin saati… Üç-beş sakal almadan bırakmazlar söyleyeyim…

11-12 arasında sarhoşlar cirit atar… Edepsiz sözler için kulakları tıkayın.

12-1 arası tecavüzcülerin saati… Olur da arkadaşlarınızla sohbet ederken, zamanın nasıl geçtiğini anlayamazsanız hapı yuttunuz.

Yani demem o ki hanımlar; Size dışarı çıkacağınız saatleri nasihat eden, bu kafalarda akıl aramayın Çünkü bu kafalara empati tezgahı kursan, günü siftahsız kapatırlar. Ki bu kafalar, İnsanların neden böyle suç makinesi haline dönüştüğünü ve toplumsal ahlakın neden bu denli yerlerde süründüğünü bir türlü sorgulamazlar. Aldırmayın…

TEBRİKLER HIZIR AKTAŞ!
Yıllardır diplerde seyrediyorduk. Nihayet müjdeli haber TÜİK’ten geldi. Tüm illerde yaşam endeksine yönelik yapılan ve okul öncesi eğitim 3-5 yaş net okullaşma oranı, TEOG sistemi yerleştirmeye esas puan ortalaması, YGS puan ortalaması, fakülte veya yüksekokul mezunları oranı ve kamunun eğitim hizmetlerinden memnuniyet oranına göre, Trabzon eğitim alanında Türkiye’de 19. sırada yer aldı. Trabzon bu oranla İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli, Konya, Samsun, Aydın gibi büyükşehirlerin önünde yer alıyor. Başta İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş olmak üzere emeği geçen herkese kocaman teşekkürler… Hep böyle devam edin…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com