Trabzonspor başkanının talihsiz ve mesnetsiz beyanatını esefle karşılıyorum.

Neymiş efendim; En iyisini yapmışmış da, Passolig hikayeymiş de, takım takır takır top oynasa stat dolarmış da, kulüp tarihinin en iyi kadrosunu kurmuş da, daha ne yapacakmış!

Peki siz en iyisini yaptınız da biz mi göremiyoruz. Bu iyi kadronun hali ortada. Yani çok başarısız.

Peki suçlu kimse bunu da söyle de herkes bilsin!

Bak kardeşim ben sana bir büyüğün olarak yapacağını söyleyeyim;

Teknik kadron ile birlikte derhal istifa edin. Çünkü sizler bizi hergün biraz daha fazla üzüyorsunuz. Getirdiğin hocanın yanlış kadro tercihleri, senin düşüncesiz beyanatlarına, daha fazla tahammül edemiyoruz.

Bak ne demişsin; “Kulüp tarihinin en iyi kadrosunu kurdum.”

Bu sözlerin bizleri, yani Efsane kadroda yer alan bütün arkadaşlarımı kırmış ve incitmiştir. Çünkü Türk futbol tarihinde ihtilal yapan, dördüncü büyüklüğü kazandıran ve seni büyük bir kulüp başkanlığı kürsüsüne oturtan o efsane kadroya hiç mi saygın yok. Bizleri ne kadar küçük düşürmeye çalıştığının farkında değil misin? Sen bu kadar mı düşüncesiz bir insanmışsın!

Ben de diyorum ki; senin kadar para harcayarak bu takımı hiçbir başkanımız bugünkü kadar rezil duruma düşürmezdi. Onun için de futbol tarihimizin en kötü ve en işe yaramaz başkanı sensin!

Senin kurduğun bu iyi kadrodan daha kötü olan (?) önceki kadrolar tam 6 kez lig ve sayısız diğer kupaları almıştır. Demekki sen tarihimizi okuyamamışsın ve hiç Trabzonspor müzesine girmemişsin. Orayı bir gez de ondan sonra bu sözleri sarf et başkan efendi!

 

                                               ***

 

Günah keçileri

 

Sezon başında başkanından yöneticisine varıncaya kadar, herkesin ağzında bir sakız olmuştu öze dönüş. Yani oyuncuların çoğunluğu Trabzonlu olacak anlayışı vardı. Peki ne oldu da bu öze dönüşten vazgeçildi. Aslında öze dönüş projesi sadece bir kandırmacaydı. Sırf böyle bir politika ile insanların oyuncu alıp yönetime seçilmekti. Bunu da başardıklarına göre yani o koltuğa oturulduğunda bunların hiç mi hiç anlamı kalmamıştır. Bunlar sevgili hocalarını gönderemeyeceklerine göre hocanın da tüm hatalarını kabullenip, aman kimse hocamıza söz söylemesin de ne olursa olsun gibi düşüncelerinizi biz biliyoruz. Çünkü başarısız olan bu hocanız giderse siz de tamamen rezil olacağınızı biliyorsunuz. Bu kadro harici bırakıp da bütün suçu yüklediğiniz Mustafa ve Zeki’nin günahı sizi tutacaktır. Bunu hiç unutmayın, siz bu çocukları günah keçisi yapmaya çalışıyorsunuz.

 

                                               ***

 

Helal sana Bosingwa

 

Ligde topal ördek misali giden Trabzonspor’un ne başkanının ne de hocasının bir güvenililirliliği kalmamıştır. Akhisar maçından sonra Halilhodzic, “kaç kere bavullarımı toplayıp gitmek istedim. Ne yaptıysam olmuyor” diyor. Ocak ayını da iple çekiyormuş! Ayıp denen bir şey var. Bu yabancıların hepsini senin onayınla aldılar. Daha ne istiyorsun. Yeter artık bu kulüp bu kadar büyük borcu kaldıramaz. Zaten atı alan Üsküdar’ı geçti. Sen bu sezonu unut. Avrupa’da da ne kadar gidersek kardır demeliyiz. Çünkü Trabzonspor daha fazla borcu kaldıramaz.

Lokeren maçına bakıyoruz; Trabzonspor’un defansı o kadar kötü ve rezilki anlatmakla bitmez. Maçın başında defansımızın zincirleme hataları geldi ve Lokeren 5. dakikada öne geçti.  Trabzonspor oyunda denge kurdu derken ani gelişen Lokeren ataklarında defansımız çok zor anlar yaşadı. İlk yarı fark yiyebilirdik. Fakat 45+1’de Waris’le eşitliği yakaladık da soyunma odasına bu moralle girdik.

Trabzonspor’dan ikinci yarı belki toparlanır diye beklentimiz vardı. Fakat bunu da göremedik. Çünkü takımda birtek oynayan futbolcu vardı. Hani derler ya canla başla diye… O da Bosingwa. Bu çocuğa aldığı para helal olsun. Daha fazlasını hak ediyor. Trabzonspor’un defansı kötü. Medjani desen varlığı ile yokluğu belli değil. HVahid Hoca bu oyuncuyu getirdi diye kesmiyor. Ey hoca bozuntusu, bizi Türkiye’de yeterince rezil ettin. Bu yetmiyormuş gibi bir de Avrupa’da bunu yaptın. Yeter artık her maçta tribüne çıkacaksan sana ihtiyaç yok demekki. Çünkü takım çok maçını hocasız oynadı. Sen en iyisi al getirdiğin Cezayyirlileri de git hocam. Sen kulübede durmayı bilmediğin gibi oyuncu değiştirmeyi de bilmiyorsun. Son 15 dakikada yorulan Yatabare ile Cardozo değişikliğini yapsaydın belki de maçı kurtarırdın. Ama sende bu futbol anlayışı yok maalesef.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com