Maça Trabzonsporlu oyuncular karmaşık düşünce içinde başladılar. Tabi ki bu karmaşa gayet doğal çünkü yeni gelecek hoca kendileri için ne düşünecekti acaba? Yönetim Vahid’i gönderdi ama yardımcılarını Konya maçında tutarak onun yanlış kadro seçimini bu yardımcılarının da yapmasına göz yumdu.

Sol bekin kulübede, stoperini sol bek oynatıyorsun. Haftalardır hiçbir varlık gösteremeyen Medjani stoperde yani hocanın yanlışını bu maçta yardımcıları da yaparak bizleri yanıltmadılar. Bakın bir kaleci takım için çok önemlidir, yediğimiz gole bakıyorum Fatih’in çok büyük bir zamanlama hatası var ve bu hata da Konyaspor’un golünü getirdi. Trabzonspor golden sonra oyunun tek hakimiydi ve üst üste gelen goller oyuncuları rahatlattı. Trabzonspor ilk yarıyı 2-1 önde tamamladı ancak ikinci yarının başında Medjani’nin ve Belkalem’in büyük hataları Konya’nın beraberlik golünü getirdi. Bu şok gol oyuncularımızı ister istemez oyundan düşürdü ve oyunun bu bölümdeki üstünlüğü tamamen Konyaspor’un eline geçti. Düşünün maç berabereyken bile Trabzonspor adeta kendi yarı alanına hapsoldu ve ileri çıkmakta zorlandı. Son sözü Oscar Cardozo söyledi. Her zamanki gibi sahanın en iyisi Basingwa’nın ortasına çok şık bir kafa vurdu ve galibiyet golünü attı. İkinci yarı Constant ve Özer’in oyundan düşmeleri Trabzonspor’u çok zor durumlara düşürdü geç te olsa oyuncu değişimleri azda olsa işe yaradı ve kötü oynadığımız bir maçı kazandık, futbol yoktu fakat 3 puan çok iyi geldi bize.

 

Ohhh beee!

Trabzonspor yönetiminin vereceği iki önemli karar vardı. Bunların birini gerçekleştirdiler, o da Halilodizic’i göndererek. İkinci karar ise kendileriyle ilgili ne zaman istifa edecekleridir. Bakın bu yönetim geleli hep sorunlar yaşandı, sayısız istifalar, ayrılan yöneticilerin beraber çalıştığı arkadaşları için veryansın etmeleri hepsi fiyaskoydu. Bugün de aynı fiyasko devam ediyor. Yönetim kendi içinde ikiye ayrılmış, kimi Ersun diyor, kimi o olmaz diyor. Ben böyle çelişki içinde olan bir yönetim görmedim. Halilodizic’in gidişi Trabzonspor’un hayrınadır. Çünkü adamın gelişi de kaldığı sürede hep Trabzonspor’a sorun yarattı ve bize büyük bir zararı oldu. Bu takım kendi kendine bile çalışsa ondan daha iyi yerlerde olurdu. Gidişi tüm Trabzonsporlulara hayırlı olsun. En azından ben iyi bir ‘oh be’ çektim.

 

Hoca kim olursa olsun

Yönetimin ilk hedefi teknik adam olarak büyük bir olasılıkla Ersun Yanal ile anlaşacağını düşünüyorum. Peki Ersun hoca doğru karar mı? Ben hocalığına kefilim fakat karakteristik yapısına değilim. Daha önce bizde görev yaptı buradan bildiğim kadarıyla oyuncularına karşı olan tavrı çok çirkin. Bir hoca futbolcusuna hiçbir zaman küfretmez hiçbir zaman da küçümsemez. Ersun hoca inşallah bu kötü huylarından vazgeçmiştir. Halilodizic’ten sonra hangi yerli teknik adam gelirse gelsin hiç mi hiç fark etmez. Çünkü bu sezon Trabzonspor için amaçsız bir şekilde bitmiştir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com