07 Mart 2017 Salı 10:14
Eğlence İçin Kuruldu! Trabzonspor İçin Gönüllü Hizmet Projesi Oldu

Gafullukspor… Sosyal medyanın fenomen halı saha takımı. Başkanları sosyal medyanın fenomenlerinden nam-ı diğer Mehdozo, yani Mehdi Celenk... İşte Mehdi Çelenk’in ağzından Gafullukspor…

SOSYAL MEDYANIN FENOMEN TAKIMI
Geçmişte mahalleler arası maçlar oynanırdı. Şimdi ise olay sosyal medyaya uzandı. Sosyal medyada tanışan gençler takım kurarak kendi aralarında maçlar oynamaya başladı. Şüphesiz ki bu takımlar arasında en popüler olanı Gafullukspor… Profesyonel ve amatör takımlar gibi onların da bir başkanı, bir teknik direktörü ve futbolcu kadrosu var. Başkan Mehdi Çelenk, teknik direktör Gökhan Yıldırmış ve futbolcu kadrosu…

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ YAPTILAR
İşte o gençler kısa sürede sosyal medyayı salladı ve sadece halı saha maçları oyna - makla da kalmayıp Trabzonspor için sosyal sorumluluk projelerinin altına da imza atmaya başladılar. Yeri geldi sosyal medyadan taraftarları harekete geçirip maçlara davet ettiler, yeri geldi mahalle mahalle, sokak sokak dolaşıp broşür dağıtarak insanları bilinçlendirdiler. Onlar için halı saha maçları araç, Trabzonspor’a destek amaçtı.

Gafullukspor nereden doğdu?
Sosyal medyada tanışıp, sadece kendi arasında halı saha maçları yapan gençle - rin kendisine bir isim bulmasından ibaret Gafullukspor.

Neden Gafullukspor?
İsim fikri futbolcularımızdan birisine ait. Herkes bir isim ortaya attı Gafulluk ismi hoşumuza gitti. Üzeyir kardeşimizin fikriydi bu. Trabzon yöresine ait bir isim istedik. Bugüne kadar hep futbol bizimle dalga geçti. Biraz da biz futbolla dalga geçelim istedik.

Eskiden mahalle maçları vardı. Şimdi ise sosyal medya takımları ortaya çıktı… Cep telefonundaki menajerlik oyununun gerçeğe dönmüş hali bu. Eğlenceli bir olay yapıyoruz. Lig kurmuş gibi hırslı bir şekilde kendimizi buna adapte ettik.

Kaç yılında kurulda Gafullukspor?
2016 yılının ocak ayında kurduk bu takımı. Bir whatsap grubunda kendileri arasında halı saha maçları düzenleyen arkadaşların kurduğu bur takım bu.

Bu takımı kurarken hedefiniz neydi, şimdi neler düşünüyorsunuz?
İlk hedefimiz mizahtı. Olay biraz ciddiyete döndü. Kendimize bir forma bulduk, tasarımı üzerinde oldukça fazla zaman harcadık. Şablonumuzu harcadık, bir forma yaptık. O forma ile maça çıktık ve oldukça beğeni aldı. Bu formadan talep edenler oldu. İlk başta pek yaklaşmadık ama talep arttıktan sonra buna kulaklarımızı tıkayamadık. 200 dolayında bir talep oldu. İsteyenlere bu formaları gönderdik. İyi bir iş çıkardığımızı düşünüyorum.

Maçlardan ziyade sosyal aktivitelerle de ilgileniyorsunuz galiba?
Biz Trabzonspor’un taraftarıyız. Sosyal olarak ona destek vermeye çalışıyoruz. Bir organizasyon yaptık. Hocamız Gökhan Yıldırmış bir fikir sundu. Gaziantepspor maçında 11 bin 500 taraftara ceza verilmesinin ardından Alanyaspor karşılaşmasında tribünlerin dolması için bir broşür bastırıp sokaklarda dağıttık. Çok ilgi gördü. Sağolsun çocuklar da sokak sokak, mahalle mahalle gezerek Trabzonspor için bu işi yaptılar. Biz bile bu kadar ilgi göreceğini düşünmüyorduk. Bunun amacı taraftarı bilinçlendirmek ve onları tribüne çekmekti. Kimse buradan maddi bir amaç gütmedi. Trabzonspor için yaptığımız bir sosyal sorumluluk projesine destek veren bütün oyuncularımızı kutluyorum. 27 kişilik bir grubumuz var. Trabzonspor için projeler üretmeye çalışıyoruz. Enerjimizi bu yönde harcamaya çalışıyoruz.

Bilindiği gibi tribünde Trabzonspor’u destekleyen birçok grup var. Gafullukspor da tribünde bir grup haline dönüşecek mi?
Tribün grubu yeterince var zaten Trabzon’da. Böyle bir şey olmayacak. Çünkü tribün grubu olunca işin rengi değişiyor, size bakış açısı değişiyor. Biz bu sihri bozmak istemiyoruz. Biz zaten tribündeki grupların içindeyiz. Hepsinde bir bireyimiz var.

Sizden sonra sosyal medyada pek çok takım kuruldu. Bir anlamda sanki öncü gibi oldunuz…
Bizden önce de sosyal medya takımları vardı ama bu kadar aktif değildi. Biz bu konuda istikrar sağladık. Üzerinde çok durduk. Takımda oynayan bütün arkadaşlarımızın sosyal medyada bir kitlesi var. Ondan dolayı biz oldukça tutulduk. Bizi destekleyenlere, sahip çıkanlara çok teşekkür ediyoruz. Onlar olmasa biz yoktuk.

Gafullukspor’u bir mizah olarak kurdunuz. Şimdi de Gafullukspor denince mizahi mi düşünülüyor? Yani size göre Gafullukspor denince insanların aklına ne geliyor?
Trabzonspor için gönüllü hizmet projesi bu.

Amacınıza ulaştınız mı?
Daha oldu diyemem. Bu daha başlangıç. Trabzonspor için yapacağımız çok daha şey var. Çok daha güzel projelerimiz olacak.

Trabzonspor sizin için ne anlam ifade ediyor?
Trabzonspor bizim için bir yaşam tarzı. Bizim Trabzonspor’u tutmuyoruz, Trabzonspor’u yaşıyoruz. O bizim yaşam savaşımız. O olmasaydı Gafullukspor da olmazdı, biz de bir arada olamazdık.

2010-2011 sezonunda Trabzonspor’un kupasının şike ile çalınması sosyal medyada Trabzonsporluların bir araya gelmesinde etken oldu. Sanırım bu oluşuma da katkısı var…

Evet kesinlikle. O dönemden tanıştığımız arkadaşlar var. Güzel işlere imza atıyoruz. İnşallah daha güzel işler olur. Bu sezon biraz daha Trabzonspor’a odaklandık. Ama bizim için de hali sahalara dönme zamanı geldi. Bize gösterilen ilgi için teşekkür ediyoruz. Abartılı bir iş yapmıyoruz. Bir eğlencenin peşindeyiz. Hiçbir karşılık beklemeden Trabzonspor için de ne gerekiyorsa yapacağız. Trabzonspor’un yanında olacağız, iyi günde de de kötü günde de…

Takımın teknik direktörü Gökhan Yıldırmış’ın mesajı:
Biz kötü gün taraftarıyız. Bugün nasıl 5 maçta 4 galibiyet aldık, takımın yanındayız. Yenildiği zaman da bu takımın yanındaydık. Bundan sonra da her şartta, her zaman bu takımın yanında olacağız.

Son Güncelleme: 07.03.2017 10:59
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com