Trabzonspor’un sahaya çıkan ilk 11’inde Medjani’nin stopere çekilmesi olumlu bir hareketti. Fakat Özer’i oynatacaksan, orta sahanın ortasında oynatmalısın. Trabzonspor’un en zayıf yönü pas yapamamasıdır, Özer bu oranı yükseltebilir. Sağ kenarda da Sefa’ya şans verilebilir.

Salih çok dağınık bir oyuncu, savunma yapsın diye oynatılıyor ama hiç baskı yapmıyor, rakip topu kaptıktan sonra baskı yapmaya kalkıyor, hiç de top kullanamıyor.

Oyuna dengeli başlayan her iki takım, 7’nci dakikada hiç beklenmedik anda golü kalesinde gören Trabzonspor…

Yenilen golde kaleci Fatih’in çok büyük bir zamanlama hatası vardı. Morali bozulan Fatih topları oyuna hep geç sokmaya başladı. Oysa oyunda daha fazla olsa özgüveni de yerine gelirdi. Daha maçın başlarında vakit çalmak pozisyonunda olmak doğru bir yaklaşım değil.

Şok gole rağmen Trabzonspor bilhassa Yusuf ile etkili ataklar geliştirdi. Mehmet, Bosingwa ve Özer’in ilk yarıdaki akıllı oyunları ile devreyi 2-1 önde kapattı Trabzonspor.

Yine ikinci yarının başında savunmanın yaptığı basit hatadan Trabzonspor golü kalesinde gördü. Topun Medjani’ye çarpması şanssızlıktı. Bu kadar basit goller yenmez.

Trabzonspor ikinci yarıda gereken hücum organizasyonlarını yapamadı. Bunda savunmanın geride kalması ve bazı oyuncuların yorulmasının etkisi vardı. İki pozisyonda Yusuf egoist davranmasa belki galibiyet golü daha erken gelebilirdi. Kurtarıcı olarak oyuna giren Fatih Atik’in ben hiç iyi bir maçını görmedim. Demekki idmanlarda iyi oynuyor!

Konyaspor, Mustafa Akbaş’ın yaptığı pozisyon hatalarından faydalanamadı.

Yatabare’nin oyuna alınışı doğru bir hamleydi.

75’inci dakikadan sonra daha etkili olan taraf Trabzonspor’du.

Cardozo’nun attığı şık kafa golü ona yakıştı.

Mehmet Ekici’nin iki füzesinin direkten dönmesi Trabzonspor adına şanssızlıktı.

Çift santrfora dönen Trabzonspor’da, Yatabare ve Cardozo’nun nasıl pozisyon alacağının da belirlenmesi lazım. Yatabare sanki kendisine yer bulamıyor, en etkili olacağı belgelerin dışında dolaşıyor.

Trabzonspor temposunu daha iyi ayarlaması ve yükseltmeli.

Yediği iki şanssız gole rağmen ikinci devrenin ilk 20 dakikası haricinde etkili olan taraftı.

Galibiyet güzel fakat takım olma yolunda çok noksanlıklar var.

Umarım yeni teknik heyet bu noksanlıkları tespit etmiştir. Çünkü ligde iyi futbol oynayan takım yok.

Bu maçta Mehmet Ekici, Yusuf, Cardozo ve Bosingwa öne çıkan futbolculardı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
www.karadenizinsesi.com.tr