Trabzon’daki gözlemlediğim ve hissettiğim olay şu. Gelecek hafta yapılacak olan genel kurula tüm camia bütün olarak kilitlenmiş durumda. Çünkü bu genel kurulun önemi çok büyük. Trabzonspor, tarihi boyunca böyle kötü ve çirkinliklerle dolu bir yönetilme tarzı görmemiştir. İnsanlarımız da buna tepki koymak için şuan ki yönetimi düşürmekle Trabzonspor’u temiz ellere bırakmak için yoğunlukla oy kullanmaya gelecek, gelmeliler de. Katılım ne kadar çok olursa Hacıosmanoğlu’nun gitmesi daha da kesinlik kazanacaktır. Ben yıllardır Fenerbahçe maçlarının atmosferini yaşamış biri olarak gördüğüm şuan ki genel kurulun maçın önüne geçmesidir. Herkes Fenerbahçe maçının yerine gelecek haftaki seçimlere odaklandı. Ve de tüm konuları konuşmaları bu yönde. Bakıyorum yerel gazetelere onlar da bile başkan adaylarının demeç ve beyanatları öne çıkıyor. Ben her şeyin Trabzonspor’umum için hayırlı olmasını istiyorum. Bütün temennim de bu yöndedir. İnşallah bu kötü yönetilme düzelir de biz de mutlu oluruz.

Maça gelince bu kadar olumsuzluklardan sonra oyuncularımız bile bu kaos ortamının etkisiyle ne yapacaklarını şaşırmış vaziyette başladılar. Daha maçın başında da fenerin baskılı oynadığı bölümde Nani’nin golüyle yenik duruma düştük. İlk yarının son dakikalarında da çok kötü performans sergileyen Alper, çift sarıdan dışarı atıldı. Tabii bunun yanında kötü oynadığımız maçın rezilleri de vardı. Bunların başında Alper, Okay ve Mbia geliyor. Bu oyuncuların ilk yarı boyunca hiçbir katkısı olmadı. Zaten Trabzonspor da koskoca ilk yarıda tek şutunu izledik o kadar. İkinci yarıya 10 kişiyle başlamak büyük bir dezavantajdı. Fenerbahçe de avantajlı olduğu bu dönemi iyi kullanmak istedi ve kalemizde de tehlikeli oldular. İlk yarıya göre ikinci yarıdaki tempo daha iyiydi. Ama iki takım da sonuca razı gibi oynamayı tercih ettiler. Aslında 10 kişilik bir ikinci yarı oynadığımız futbola bakıyorum. İlk yarıdan daha hırslı bir görüntü verdiler. Fakat bu da bize yetmedi. Son dakikada gelen ikinci golle de sonucu tayin etmiş oldular. Trabzonspor’un alışılagelmiş sert ve hırslı futbol anlayışını şimdi Fenerbahçe takımı oynuyor. Her alanda basan rakibe pozisyon vermeyen bir Fenerbahçe izledik.

DİPNOT: Süleyman Hurma’ya da bir lafım var. Alper’i de al bu şehirden git. Senin getirdiğin oyuncular bizim takıma göre değil. Ama sen de kabahat yok ey Süleyman. Sana bu görevi verip de Trabzonspor’un paralarını çarçur ettirende kabahat. Sen başkanınla Trabzonspor’u batırdınız. Kayseri’yi ve (?) zengin ettiniz. Yazıklar olsun size demekten başka bir şey diyemiyorum.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com