Mersin İdmanyurdu maçına yine eksikliklerle çıkmak zorunda kaldık. Bunların sebeplerinin başında yönetim boşluğu, arkasında da Şota ve Hurma’nın yanlışları geliyor.

Varan-1: Erkan ve Mehmet Ekici olayına rötarlı bir şekilde baştaki zat el koymuş ve güya olayı tatlıya bağlamış. Peki Mehmet sakat değil sadece İstanbul’a görüşmeye gitti. Belki bir idmanı kaçırmış olabilir. Böyle önemli bir maçın kadrosuna alınmaz mı?

Varan-2: Kaleci Onur’un nesi var hiçbir açıklama yapılmadan o da Mersin’e gitmemiş.

Varan-3: Cezalı olan Erkan, Mersin kafilesinde niye mi? Mehmet Ekici ile aralarındaki problem demek ki tam olarak çözülmemiş ki Şota onları ayrı tutuyor, yan yana gelmemelerini sağlıyor. Onun için Erkan’ı Mersin deplasmanına getiriyor, Mehmet Ekici’yi Trabzon’da bırakıyor. Bunlar hep senaryo, demek ki baştaki zati muhterem bu olaya tam olarak el koyamamış bu da her haliyle anlaşılıyor. Trabzonspor’da gruplaşmalar hala devam ediyor, takım içten yanıyor. Bu kötü şartlar altında Mersin maçına gidildi. Şota burada da en az beş oyuncusunu oynatamadı. Bir de sağ beki sol beke koyarak tamamen maçın katili oldu. Trabzonspor maça gol pozisyonuyla başladı herkes bu başlangıcı iyi bir gidişat olarak yorumladı fakat ikinci dakikadaki bu gol girişiminden sonra oyunun hakimiyeti tamamen Mersin’in eline geçti. 25.dakikada Cavanda’nın büyük hatasını Nakoulma affetmedi. Golde her ne kadar Cavanda’nın hatası varsa devamında da Salih’in çok büyük kademe hatası var. İkinci golde de önce Cavanda’nın sonrasında ise Esteban’ın çok büyük hatası vardı. Aslında maçın en kötüsü bence Yusuf. Ne defansına yardım ediyor ne de ilerideki arkadaşlarına. İlk yarı iki üç kez topla buluştu o kadar. Şota ilk defa oyunu okuyabildi ve kötü oynayan Yusuf’u alarak Sefa’yı oyuna soktu. Trabzonspor ikinci yarıya baskılı başlayarak oynadığı halde üçüncü golü kalesinde gördü. Yine Esteban yine Esteban. Bu kadar kötü bir kaleci bizim ikinci ligde bile yoktur herhalde. Tüm maçlarımız aşağı yukarı aynı, futbol yok zevk alan yok. Sen birçok maçtaki gibi bu maçta da oyunu kendi alanında kabullenirsen yapacak başka bir şey yok diyorum. Çünkü oyuncularımızın ne yaptığını anlayan varsa bana anlatsın. Bu kötü gidişatın tüm sorumluları başkan, Şota ve baş aktör Süleyman Hurma’dır. Niye Hurma diyorum biliyor musunuz çünkü çok büyük paralara çok kötü oyuncuları ancak o alabilir. Bu kadar kötülüğü bize yaptınız daha fazlasını bizlere yaşatmadan hepiniz birden defolun gidin biz de rahatlarız belki…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com