Tarih 8 Mart 2016… Y

Yani Dünya Emekçi Kadınlar Günü…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, günün anlam ve önemine binaen, ülkenin farklı illerinden gelen 600 kadını makamında ağırladı.

***

Konuşmasına, “İlk terbiyeyi, anneden alıyoruz” diye başlayan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

*** 

“Anne aynı zamanda dert ortağıdır. O bizim sevincimizde de, kederimizde de yanımızdadır. Bir toplumu yüceltmek istiyorsak, toplumu saygın bir şekilde yüceltmek istiyorsak, kadınların eğitimine önem vermek zorundayız. Bir toplumda kadınları eğitiyorsanız, o toplumun eğitim düzeyini de, yaşam kalitesini de yükseltiyorsunuz demektir.

***

Bizim kadınlarımız ulusal Kurtuluş Savaşı’nda omuzlarında silah taşıyan kadınlardır. Yani bizim ulusal Kurtuluş Savaşı’nda birebir mücadele eden, eline gerektiğinde tüfeği alıp koşan kadınlardır. Bizim kadınlarımız Osmanlı’nın en sıkışık olduğu dönemlerde Sultan Ahmet’te Halide Edib’i çıkarıp, konuşma yaptıran ve Türkiye’yi uyandıran kadınlardır.

***

Kadına değer vermeyen toplumların geliştiğini tarih göstermemiştir. Biz kadına değer vermek istiyoruz. Yeri-zamanı gelince her şeyi söylüyoruz. Uygulamada kadının hakkını vereceksin. Kadın eşittir erkek. Biz bütün kadınlarımızın haklarını savunacağız.”

***

Ve Aynı Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında, iki çocuk annesi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu için, “Aileden sorumlu Bakan zaten birilerinin önüne yatmış konuşmuyor” dedi.

İşte siyasi ahlakın geldiği son nokta budur.

***

İzbe dillerden, gübre kıvamında dökülen cümlelerin, toplumun sinir katsayılarını yükselteceğini bildiği halde, bir siyasetçinin böylesine tırışkadan bir cümle kurması ve aynı siyasetçinin; kadınlar gününde ahaliye mavi boncuk dağıtması, gerçekten komik şey muhterem.

Kılıçdaroğlu o koltuğa oturmadan önce, keşke kravatını değil de, vicdanına galoş taksaydı.

Çünkü iki çocuk annesine, “Birilerinin önüne yatmış” diyecek kadar göçen bir vicdan, cüsseye zuldür.

Eyvallah!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com