13 Mart 2017 Pazartesi 10:25
Bin 100 Kilometreden Gelip Gümüşhane'de Köy Okulunu Tamir Ettiler

Kulüp üyesi toplam 35 kişinin katıldığı çalışma kapsamında geçtiğimiz perşembe gecesi okula gelen öğrenciler, gece-gündüz hiç durmadan okulun komple iç boyasını, elektrik ve elektronik işlerini, kütüphanesini ve diğer irili ufaklı işleri yaptı. Türkiye genelinde yapılan araştırma sonucunda Süme İlk ve Ortaokulu’nu seçen kulüp üyeleri ayrıca okuldaki ihtiyaç sahibi çocuklara bot, kalem, çanta gibi hediyeler de getirdi. Çeşitli sponsorlar ve üniversitede yaptıkları konserlerle projeyi finanse ettiklerini ifade eden kulüp başkanı ve Minik Kalpler Büyük Umutlar Projesi’nin Genel Koordinatörü Mustafa Öksüz, üniversitede 200 kişilik bir ekiple bu projeleri sürdürdüklerini söyledi.

"BİZ BİR AİLE GİBİYİZ"
Geçtiğimiz hafta Karadeniz'in ünlü müzik gruplarından Koliva'ya üniversitede konser verdiklerini ve konser gelirlerini bu projeye aktardıklarını kaydeden Öksüz, "Biz bu süreçte belirlediğimiz eksiklerin hepsini insanlardan rica ile olayı anlatarak istiyoruz ve tamamlamaya çalışıyoruz. Ekibimizde şu an 17 kız, 17 erkek olmak üzere, çaycısından elektrikçisine, ressamından tutun mimarına bütün herkes var. Bütün özellikleri yakalamaya çalışıyoruz. Ekip demek bir elin beşparmağı gibi. Birleştiğinde bir eli oluşturuyor. Aynı o şekilde. Biz bir aile gibiyiz burada" dedi.

BUGÜN AÇILIŞ VAR
"Bugün (Pazartesi) saat 12.00'da büyük bir organizasyon ve büyük sürprizlerle okulun açılışını gerçekleştireceklerini söyleyen Öksüz, “Öğrencilerimiz çok büyük mutluluk yaşayacaklar. Projedeki hedeflerimizden birisi öğrencilerin temel ihtiyaçlarını gidermek, ikincisi de okulun eksiklerini tamamlamak. 4 ay içinde okulun perde, projeksiyon cihazı, bilgisayar, kütüphane gibi gerekli bütün eksiklerinin hepsini tamamlamaya çalıştık. Gelmişken de okulun bütün boyasını, temizliğini yaptık. Çocukların yüzündeki gülümseme bizim mutluluk kaynağımız olacak” diye konuştu.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com