01 Şubat 2017 Çarşamba 10:51
Gümüşhane’ye Yeni Okul Yapılıyor

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) Gümüşhane'de yapacağı 16 derslikli imam hatip ortaokulu ve spor salonu temel kazısı çalışmalarını inceledi. Memiş, Oltanbey mahallesindeki çalışma alanında yaptığı açıklamada, TOBB ile Gümüşhane Valiliği’nin imzaladığı protokol ile imam hatip ortaokulu ve spor salonu inşaatının ihalesini yaptıklarını ve temel kazısı çalışmalarına başlandığını söyledi.

Gümüşhane'ye çok güzel bir okul kazandırdıklarını ifade eden Memiş, şunları kaydetti: "Bu vesileyle başta Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay’a teşekkür ediyorum. Biz de işlerimizi erteleme, öteleme yok. Yasal olarak inşaata nisan ayında başlanıyor. Gümüşhane'de inşaat başlayana kadar zemini halletmek zorunda kaldığımız için hiç gecikmeden işe başladık. Nisan 15’te başlasaydık bu iş uzayacaktı. İş, 1 yıl içerisinde tamamlanacak. Yaklaşık 6,5 milyon artı KDV’lik bir iş."

Memiş, aynı bölgede yapılması planlanan 112 yerleşkesinin ihalesinin de yapıldığını hatırlatarak, "Plan ve proje, Gümüşhane evleri konseptinde olacak. İhalesini ve yer teslimini yaptık. Aynı bölgede yapılacak olan AFAD yerleşkesinin ihalesini merkezi idare yapacak. Şubat ayında ihalesi yapılarak, inşaata başlanacak ve 1 yılda tamamlanacak" ifadelerini kullandı.

ŞEHİR VİTES BÜYÜTTÜ GTSO
Başkanı İsmail Akçay da, ocak ayında Gümüşhane gibi kış memleketinde inşaatın başlıyor olmasının şehrin vites büyüttüğü anlamına geldiğini ifade ederek, "Hisarcıklıoğlu’na teşekkür ediyorum. Böyle bir projede bize destek verdi. Hisarcıklıoğlu, her zaman şunu ifade ediyor, 'Zarar etmeyen tek yatırım eğitime yapılan yatırımdır, zarar etmeyen tek yatırım insana yapılan yatırımdır.' Bu da onun eğitime verdiği önemi gösteriyor" diye konuştu.

Belediye Başkanı Ercan Çimen ise, 16 derslikli imam hatip ortaokulu ve spor salonunun şehrin en güzel noktasında yapıldığını ifade ederek, Hisarcıklıoğlu ile Akçay’a teşekkür etti. Memiş'e, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan, yüklenici firma yetkilileri ve teknik personel eşlik etti.

Son Güncelleme: 01.02.2017 11:09
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com