Tek amaçları barış ve kardeşlik çağrısı yapmak olan insanlar, başkentin göbeğinde hunharca katledildi.

95 insanın cansız bedeni morglarda henüz soğumamışken, “Bu saldırı en çok şunun işine yaradı” diyenler, vicdan sahibi olabilir mi? Yüzlerce insanın bedenlerindeki şarapnel parçaları bile çıkarılmamışken, “Bu saldırı şu partiye bu kadar oy kazandırır, ötekine şu kadar kaybettirir” tahminleri yapmak, insaniyetle bağdaşabilir mi?

Herkes, kendi kriminolojik zekâsıyla bir faili işaret ediyor da, hiç kimse hakikati anlamak için fotoğrafın bütününe bakmıyor/bakmak istemiyor! Tarihin en ağır bilançolu terör saldırısının amacının siyasi rant olabileceğini düşünmek ve bu konuda bile ayrışmak, bir toplum için bu saldırıdan daha tehlikelidir. Ortada bir gerçek var ki; bu saldırı Türkiye’nin birliğini ve dirliğini hedef almıştır. Hangi küresel gücün, kimi taşeron kullanarak yaptırdığının bir önemi yoktur. Zira dört bir yanımız, her biri cinayet şebekesi olan taşeron terör örgütleriyle dolu. Asıl mesele, bu katliamı planlayan ‘Üst aklın’, hedefine ulaşıp ulaşamayacağıdır. Elbette kaybettiğimiz her canın acısı yüreğimizi kor gibi yakıyor.

Elbette devleti yönetenlerin zafiyeti olup olmadığını sorgulayacak, ülkemizde yaratılan şiddet ikliminin müsebbiplerine tepkimizi koyacağız. Lakin bunları yaparken, asıl hedefleri Türkiye’de bir iç savaş başlatıp, Ankara’yı Bağdat’a, Şam’a çevirmek isteyenlerin tuzağına düşmemeliyiz. İnanıyorum ki; terörün kanlı yüzünü fazlasıyla tecrübe etmiş milletimiz bu oyuna gelmeyecektir. Bunu, ne sorumsuz siyasetçiler başarabilecek, ne de küresel vampirler. Gün, inadına kardeşliğin ve birliğin savunulması gereken gündür. Bu menfur saldırıda ölenlere rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.

***

NOT: Fransa’da 17 kişinin ölümüne neden olan terör saldırılarını protesto için Paris’te düzenlenen protesto mitingine 40’tan fazla ülkenin devlet başkanları ve başbakanları katılmış, 1.5 milyon insan teröre karşı omuz omuza yürümüştü. Bakalım şimdi kaç devlet başkanı, Ankara’da can veren 95 insan için sadece kınama mesajı yayınlamakla yetinmeyip, bir yürüyüş önerecek? Küresel bir sorun olan terör konusunda gerçekten samimi olanların, Türkiye’de ölenlere Fransız kalıp kalmayacağını göreceğiz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com