19 Mayıs 2016 Perşembe 12:50
AK Parti'de Son Dakika Değişikliği

AK Parti'de genel başkan adayı bugün belli olacak. AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) saat 11.00'de toplandı. Toplantı 45 dakika sürdü. 

Daha önce saat 14.00 olarak bildirilen yeni genel başkanın açıklanması saatinin 13.00'e alındığı belirtildi. AK Partisi Sözcüsü Ömer Çelik, yeni genel başkanı basın toplantısıyla açıklayacak.

Daha önce yapılan açıklamada başbakan adayının saat 14:00’te Ak Partili Mustafa Ataş tarafından duyurulacağı belirtilmişti.

SÜREÇ NASIL İŞLEDİ?
4 Mayıs'ta Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştükten sonra AK Parti kongresinin toplanacağı ve Ahmet Davutoğlu'nun da bu kongrede aday olmayacağı öğrenilmişti. Bu görüşmenin ertesi günü toplanan MYK'nın ardından Davutoğlu kararını düzenlediği basın toplantısıyla kamuoyuna duyurmuştu.

Kongre kararının alınmasının ardından AK Parti teşkilatı ve milletvekilleriyle temayül yoklaması yapıldı. Kapalı zarf ile "Genel başkan kim olsun" sorusu yöneltilirken sonuçların Cumhurbaşkanı Erdoğan ile de istişare edildiği belirtildi.

ÜÇÜNCÜ GENEL BAŞKAN
Açıklanacak yeni genel başkan adayı, 2. Olağanüstü Büyük Kongre'de seçilmesi durumunda Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu'nun ardından AK Parti'nin 3. genel başkanı olacak.

Son Güncelleme: 19.05.2016 13:15
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com