03 Mart 2017 Cuma 10:53
Almanya'nın Küstah Kararına Sert Tepki!

Bakan Bozdağ'ın açıklamalarından satır başları şöyle;
Sudan bir bahaneyle Türk toplumu ile buluşmamızı engelleyen bir karar aldılar. Peki o salon yetmiyordu da Pazartesi'nden beri neden gereken uyarıları yapmadınız? Otopark sorunu vardı da neden polisle beraber tutanak imza ettiniz? Toplantının olacağı belli, kimin katılacağı, kaç kişinin katılacağı belli. Toplantıya saatler kala belediye aldığı bir kararla toplantıyı iptal etti.

Çok net bir şekilde görülüyor ki, bu belediyeyi de aşan, skandal bir karardır. Diplomatik nezakete aykırı bir karardır. Her daim demokrasi, hukuk devleti, insan hakları, hukukun üstünlüğü diyen ve kendisi dışındaki herkesi demokrasi özgürlüğü, insan haklarına hakkıyla riayet etmemekle suçlayan Almanya ve Almanya yetkilileri Türk toplumunun, insan hakları sözleşmesinin, evrensel hukukun ilkesi olan toplantı hakkına engel olmuştur.

En önemli özgürlüklerden birisi ifade özgürlüğüdür. Türk toplumunun çağırdığı bir hatibin kendisini demokratik bir ülkede özgürce ifade hakkı vardır. Bu hak uluslararası sözleşmelerle teminat altına alınmıştır.

Son Güncelleme: 03.03.2017 10:59
Anahtar Kelimeler:
Bekir BozdağAlmanya
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com