07 Ekim 2016 Cuma 13:31
Anne Katili İki Kızın İfadeleri Kan Dondurdu!

Karadenizinsesi.com / Aleyna BAYRAM -  Biri, “cezaevi cennet gibi geldi”, derken diğeri “mışıl mışıl uyumaya başladım” dedi.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde öğretim üyesi olan annesi Prof. Dr. Ayşe Olcay Tiryaki’yi öldürmek suçundan "ömür boyu hapis" cezasına çarptırılan Başak Aydıntuğ, "Cezaevi bana cennet gibi geldi, hiç olmadığım kadar kendimi özgür hissettim rahatladım zincirlerimden kurtulduğum duygusunu yaşadım” derken Bir başka anne katili  Seba S, “ Cezaevine girdikten sonra mışıl mışıl uyumaya başladım, sanki üstümden bir yük kalkmıştı “ ifadelerini kullandı

Önceki gün Trabzon Gazeteciler cemiyetinde, Piyasaya yeni çıkan Türkiye’nin Suç ve sosyal risk haritası içerikli “şiddet Kültürü “ kitabını tanıtan Şiddetle Mücadele vakfı başkanı Adem Solak,  Şiddetin özellikle çocuklar üzerindeki etkilerinden bahsetti.  Çıkardığı kitapta, Türkiye’deki suç oranlarının istatistik bilgilerini veren Solak, cezaevlerinde bulunan çocuklar ve gençler üzerinde yaptıkları araştırmaları da kitabında yayınladı. 50 üniversiteden 500 bilim adamı tarafından yapılan araştırma da, ceza evine düşmüş çocuk ve genç mahkûmlarla da yapılan görüşmelere de yer verildi. Kitapta ki en  şok ayrıntılar ise Biri boğazını keserek, diğeri de boğarak öldürdükleri annelerinin cinayetinden  hüküm giyen iki genç kıza ait.

Ankara’da 24 Mart 2008 tarihinde Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde öğretim üyesi olan annesi Prof. Dr. Ayşe Olcay Tiryaki’yi  bıçakla  boğazını kasarak öldüren, daha sonra müebbet hapis cezasıyla  cezalandırılan Hukuk fakültesi öğrencisi  Başak A ceza evinde yaşadıklarını, kendisiyle görüşen Şiddetle mücadele vakfı üyelerine anlattı

Başak A’nın cezaevindeki tuhaf ve şaşırtıcı ifadeleri:

Ne tuhaftır ki, ilk günler cezaevi bana cennet gibi geldi. Kendimi, hiç olmadığım kadar özgür hissettim. Rahatladığım, zincirlerimden kurtulduğum duygusunu yaşadım. Ben içimden geleni söylüyorum. Bunları anlamanızı beklemiyorum. Kimsenin anlayacağını da sanmıyorum.

Ben tek çocuktum ve her şeye tek başına katlanmak zorundaydım. Duygularımı, düşüncelerimi, zorluklarımı, acılarımı paylaşacak birileri olsaydı, belki o denli bunalmaz, zorlanmaz, boğulmazdım.

Bilmiyorum. Anlatamıyorum. Eğitim adına, ders adına, bilim adına bir yerlere ve birilerine yararı olacaksa, bütün bunları ve daha fazlasını yazmak, sizin çalışmalarınız yoluyla toplumla paylaşmak isterim.

Geri dönüp baktığımda şunu görüyorum; annem, babam, bana ihtiyacım olan sevgiyi hiçbir zaman vermediler. Ben de onları sevmedim. Onların beni sevdiklerine de hiçbir zaman inanmadım…

MIŞIL MIŞIL UYUDUM
Konya’nın Ereğli ilçesinde ise  Annesi Emine Özdamar’ı  boğarak öldürdükten sonra, evde arkadaşlarıyla içkili parti verdiği iddia edilen 16 yaşındaki lise öğrencisi Seba S’de  kendisiyle yapılan görüşmelerde şaşırtıcı ifadelere kullandı

Şiddetle mücadele vakfı üyeleriyle cezaevinde yaptığı görüşmede  şaşırtıcı ifadeler kullandı. İşte o  kızın sözleri:

Cezaevine  girdikten sonra  mışıl mışıl uyumaya başladım. Sanki üstümden bir yük kalkmıştı  ve sanki o cinayeti işleyen ben değildim”

Son Güncelleme: 07.10.2016 13:44
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com