13 Haziran 2016 Pazartesi 17:45
Ayşe Köseoğlu'ndan CHP'li Akatlı'ya Sert Cevap

AK Parti MKYK Üyesi ve Trabzon Milletvekili Av. Ayşe Sula Köseoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Altıok Akatlı’nın sözde Ermeni soykırımıyla ilgili, “Ermeni Katliamı’nı, Dersim’i, Maraş’ı, Çorum’u, Sivas’ı, Başbağlar’ı unutursak nice katliamlara yol açarız.” Şeklindeki Türk tarihini suçlayan sözlerine sert tepki gösterdi. Köseoğlu, “Böylesine milli bir konuda bile milli davranamayarak ulusal bir meselede tavır koyan hükümetimizin yanında yer alamayan zihniyeti halkımızın takdirine sunuyoruz” dedi.

Trabzon Haziran Hareketi’nin düzenlediği “Laiklik, Anayasa Tartışmaları ve Mücadele Yolları” konulu panelde Alman meclisinin aldığı soykırım kararına hükümetin tepkisi eleştirildi ve soykırımla katliam karıştırıldı. Ermenilerin Hocalı Katliamı’ndan söz edilmeyerek Ermeniler savunuldu. CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Altıok Akatlı, Alman parlamenterleri “Bizim geçmişimizde insanları diri diri fırında yakmak yoktur.” şeklinde eleştiren Adalet Bakanı’nı topa tuttu. Akatlı, “Öyle mi Sayın Bakan? Yok mu? İşte bunu sormamız lâzım. İşte toplumsal hafıza dediğimizde eğer biz Ermeni Katliamı’nı, Dersim’i, Maraş’ı, Çorum’u, Sivas’ı unutursak daha çok nice katliamlara yol açarız.” dedi. Akatlı’nın bu sözlerine AK Parti MKYK Üyesi Köseoğlu, sert sözlerle cevap verdi.

Köseoğlu, “Bilindiği üzere 2 Haziran 2016 tarihinde Federal Almanya Parlamentosunca sözde Ermeni Soykırım iddialarını kabul eden bir karar alınmıştır. Bu karar tarihsel gerçekliklerle bağdaşmayan Ermeni Diasporası propagandalarını doğru kabul eden bir karardır. Anılan Parlamento kararı ifade özgürlüğüne açık bir saldırıdır. Bu karar aynı zamanda hiçbir tarihsel veriye dayanmamaktadır ve ülkemiz için yok hükmündedir. Ancak görüyoruz ki ana muhalefet partisinin bazı yöneticileri bizim gibi düşünmüyor. Böylesine milli bir konuda bile milli davranamayarak ulusal bir meselede tavır koyan hükümetimizin yanında yer alamayan zihniyeti halkımızın takdirine sunuyoruz. Türk Milleti bu zihniyete sahip olanlara her zaman gerekli cevabı vermiş vermeye de devam edecektir” dedi. 

Son Güncelleme: 13.06.2016 19:25
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com