18 Ağustos 2016 Perşembe 12:47
Bakan Işık, 'PKK İhanetini De Boşa Çıkaracağız'

Elazığ Emniyet Müdürlüğü bahçesinde bomba yüklü araç infilak ettirildi. 3 şehidin olduğu saldırıda çevredeki binalar ve araçlar da büyük hasar oluştu. Saldırıya ilişkin ilk açıklamayı Milli Savunma Bakanı Fikri Işık yaptı:

"15 Temmuz'dan sonra ortaya koydukları haince eylem tarzı bizim bildiğimiz ancak dünyanın görmek istemediği yüzünü ortaya koydu. Kendi hedeflerine ulaşmak için hiçbir şeyden kaçınmayacaklarının göstergesi. PKK terör örgütünün bir takım küresel güçlerin istekleriyle hareket ettiğinin göstergesi.

"TÜRKİYE 15 TEMMUZ'DAN DAHA GÜÇLÜDÜR"
Sivilleri hedef alan bombalı saldırılar düzenlemesinin hiçbir izahı olamaz. Küresel güçlerin maşası olduğunun göstergesi. Bunu 40 yıla yakın zamandır yapıyor ama 15 Temmuz'dan sonra güvenlik güçlerinde bir zaaf oluşmuş gibi bir fırsatçılık gibi bombalı saldırılarla eylem yapması, Ceylanpınar'da 2 polisimizi yatağında şehit etmesi gibidir.

"BUNDAN SONRASINI PKK DÜŞÜNSÜN"
Türkiye Cumhuriyeti, 15 Temmuz'dan daha güçlüdür. TSK içine sızmış hainleri kendi içerisinden çok büyük oranda temizlemiştir. PKK'nın içeriden destek alma şansı kalmamıştır. Bundan sonrasını PKK'nın yöneticileri düşünsün. Nasıl FETÖ ihanetini boşa çıkardıysak PKK ihanetini de boşa çıkaracağız. Bölge halkının güvenlik güçleriyle işbirliği yapması gerekiyor. Halkımız bu konudaki hazırlıkları en yakın güvenlik gücüne bildirme noktasında çok hassas, bunu artırmaları yerinde olacak"

Son Güncelleme: 18.08.2016 12:50
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com