26 Mayıs 2016 Perşembe 11:35
Cevdet Erdöl: 'Tıpta Uzmanlık Eğitiminde Model Ülke Olacağız'

Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nden yapılan açıklamaya göre, çalıştay, Mektebi Tıbbiye-i Şahane Kampüsünde yapılacak. 

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali İhsan Taşçı'nın moderatörlüğünde yapılacak çalıştayda, tıpta uzmanlık eğitimi masaya yatırılacak. 

Yaklaşık 80 katılımcının, tıpta uzmanlık eğitiminin mevcut durumunu, güçlü ve zayıf yönlerini, yapılması gerekenleri tartışacağı çalıştayın, iki gün sürmesi planlanıyor. 

Çalıştay süresince elde edilecek veriler, hazırlanacak sonuç raporuyla kamuoyuna duyurulacak. 

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl'ün açıklamalarına yer verilen , Sağlık Bakanlığı ile Sağlık Bilimleri Üniversitesi arasında imzalanan 'Sağlık tesislerinin ortak kullanımı ve kurumlar arası işbirliği' protokolü kapsamında 55 eğitim ve araştırma hastanesinin, aynı zamanda üniversite hastanesi statüsü kazanacağını belirtti.

Erdöl, 'Bu protokole göre, 55 Hastanede çalışan yaklaşık 9000 asistan doktorun uzmanlık eğitimlerini en iyi şekilde almasını sağlayacağız. Bu konuda dünyada model alınan bir ülke olmayı hedefliyoruz. Düzenleyeceğimiz çalıştayda uzman doktor adaylarımızın eğitim süreçlerini değerlendirip, eğitim standartlarını belirlemeyi planlıyoruz. Sonrasında da tüm planlarımızı uygulamaya koyacağız' ifadesini kullandı. 

Son Güncelleme: 26.05.2016 11:45
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com