29 Temmuz 2016 Cuma 17:39
Doğru Haberciliğin Adresi

 Tarafsız bir haber sitesi haberi doğrudan ve yorum katmadan direk olarak insanlara sunacağı için beraberinde de bunun getirisi elbette ki daha farklı olacaktır. Bugün gelmiş olduğumuz nokta itibariyle haberciliğin önem kazanmış olduğu da ortadadır.  Özellikle de son dönemin meşhur konularından birisi olan darbe ve darbe girişimi bugün kesinlikle ülke geleceği noktasında tarafsız olmayı ve tarafsızlığı gerektiren bir noktadır. İnsanlar bir çok şeyi haberler aracılığı ile öğrenirler bu yerel basın için de ulusal basın içinde aynı ölçüde önemlidir.

Yerel basında genellikle belli bir bölgenin haberleri ele alınacağından direk olarak toplumu değil yalnızca o bölgeyi ilgilendirmektedir. Dolayısıyla haberlerin ağırlığının da o bölgenin haberleri olması gerekir. Sizin nerede olduğunuzun hiçbir önemi yoktur habercilikte esas olan nokta kim ne nerede ne zaman ve nasıl gibi 5N 1K kuralıdır. Bu kural hiçbir basın kuruluşu için bozulamaz ve de bozulmamalıdır.

İnsanlar genellikle habere sosyal medyadan ulaşmaktadırlar bu yüzden de özellikle sosyal medyanın bizim hayatımızda önemli bir yeri vardır. ne kadar hızlı bir haber yaparsanız yapın sosyal medyadan faydalanmadığınızda istediğiniz etkiyi ve insan sayısına kesinlikle ulaşamazsınız. İnsanların yaklaşık olarak % 65’ i internet ve haber sitelerine cep telefonlarından girmektedir dolayısıyla burası aynı zamanda en iyi ve hızlı haber almak aracıdır. Her haber ajansının ya da internet sitesinin mutlaka sosyal medya hesabı olmak zorundadır aksi takdirde hem rakipleriyle arasındaki fark açılacak hem de haber sitesinin marka değeri geride kalacaktır.

Sosyal medya sizin haberlerinizin hızlı bir şekilde ulaştırılmasının yanı sıra iyi bir reklam aracıdır bunu ne kadar doğru bir amaç için ve doğru bir şekilde kullanırsanız göreceğiniz etkinin oranı da o kadar büyük olacaktır.  Haber siteleri genellikle son dakika haberleriyle ön plana çıkarlar. İnsanlara anlık haber sunacakları içinde gündemi sürekli olarak takip etmek ve hiçbir şekilde yaşanan gelişmeleri kaçırmamak zorundadırlar. Aksi takdir de başarısız sayılırlar. Amacınız doğru bir haber sitesi yönetmek ya da doğru bir haber sitesi sahibi olmaksa kesinlikle bu yukarıda saymış olduğumuz önemli noktaları dikkatli bir şekilde ele almak olmalıdır. Sonuç olarak siz insanlara doğru haberi sunmak ve hızlı bir şekilde onlara haber vermekle mükellefsiniz. Bu sizin asli görevinizdir.

Bu konuda toparlayacak olursak en doğru ve tarafsız haberciliğin adresi aşağıda belirteceğimiz linkte yer almaktadır. Doğru habere en kısa zamanda ulaşmak istiyorsanız binlerce insanın yapmış olduğu gibi sizde www.ajanshaber.com sitesini takip etmelisiniz.

Son Güncelleme: 30.07.2016 10:41
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com